Otevřít menu
Doprava dnes
-

Zázrak moří, plovoucí luxus i další div světa

Wonder of the Seas, nebo-li „Zázrak moří“, je největší výletní lodí na světě, která brázdí vody jen několik měsíců. Z francouzských loděnic totiž vyplula teprve letos. Na svou první plavbu vyrazila 4. března z přístavu v Port Everglades na Floridě.

8:00 / 7. října 2022
Zázrak moří, plovoucí luxus i další div světai

Foto: www.instagram.com

Pátá z výletních lodí společnosti Royal Caribbean třídy Oasis je pět krát větší než Titanic.

Takzvanou hrubou prostorností předčila své mladší sestry Oasis of the Seas, Allure of the Seas, Harmony of the seas a Symphony of the Seas. Co se však délky týká, Harmony of the Seas se jí překonat nepodařilo. Ta s 362,12 metry stále zůstává nejdelší lodí světa.

Wonder of the Seas měří 362,04 metrů na délku a 64 metrů na šířku. Její hrubá prostornost, jež se vypočítá měřením objemu lodi, tedy od kýlu k nálevce a k vnější straně rámu trupu, činí 236 857 metrů a váží 236 857 tun. Díky třem diesel - elektrickým motorům o výkonu 20 000 kW dokáže loď plout rychlostí 40 kilometrů za hodinu. Stavba lodi vyšla společnost Royal Caribbean v přepočtu na 31,2 miliardy korun.

O cestující, kterých může být při dvojnásobné obsazenosti až 6 988, se stará 2 300 členů posádky. Hosté mají k dispozici 2 867 kajut a 16 palub rozdělených do osmi „čtvrtí“; zázemí personálu potom tvoří další dvě paluby.

K sedmi standardním čtvrtím, jež má každá z lodí řady Oasis, patří: promenáda s arkádou, cukrárnou, sportovním barem a americkou restaurační franšízaou Johnny Rockets; dále bazén a sportovní zóna; Central Park čili klidná oblast určená k relaxaci mezi tisíci rostlinami, keři a stromy a nechybí zde ani restaurace, prodejny či bary; potom královská promenáda doplněná bary a salonky; Entertainment Place, tedy centrum zábavy s komediálním klubem, kluzištěm, divadlem i kasinem; pro mladší ročníky je připraven teen klub Youth Zone, domov pro programování Adventure Ocean; chybět samozřejmě nesmí lázně a salon Vitality Spa & Fitness.

Wonder of the Seas poskytuje na rozdíl od svých starších předchůdkyň ještě další luxus v nové osmé čtvrti Suite Neighborhood. Exkluzivní prostor v horní části lodi s restaurací a soukromou sluneční terasou včetně bazénku a výhledu na oceán mají k dispozici pouze hosté apartmá na Wonder of the Seas.

Nezapomenutelné zážitky poskytne určitě nejvyšší skluzavka na moři, či vodní divadlo.  

Plavbu na Wonder of the Seas nabízí rovněž české cestovní kanceláře. Cena za lístek se pohybuje od 19 900 korun za 7 nocí a zahrnuje ubytování v kajutě vybavené mimo jiné samostatným sociálním zařízením; dále přístavní poplatky, portýrské služby při nalodění a vylodění, denní úklidový servis; také stravu na palubě - 3 hlavní jídla denně, svačiny, nápoje z automatu; zábavu na palubě ve veřejných prostorách; animační programy, dětský klub, večerní představení v divadle, živou hudbu, lekce tance apod.

K této ceně je nutné připočítat další náklady na dopravu do a z přístavu či různé poplatky za nadstandardní služby.

 

Kdo ví, zda by Zázrak moří splňoval představy Julese Verne o jeho Plovoucím městě? …

 

Autor: Dagmar Lánská

Zázrak moří, plovoucí luxus i další div světa Foto: www.instagram.com. Zázrak moří, plovoucí luxus i další div světa Foto: www.instagram.com. Zázrak moří, plovoucí luxus i další div světa Foto: www.instagram.com.
zpět na články

inzerce

nahoru