Otevřít menu
Doprava dnes
-

6 letadel Smartwings bude mít základnu v Izraeli a 3 stroje v USA

Společnosti Smartwings se podařilo získat v zahraničí kontrakty na využití svých letadel přes zimu. Největší český letecký dopravce uspěl ve výběrových řízení na pronájem letadel typu Boeing 737-800s posádkami u dvou izraelských leteckých společností Israir Airlines a Arkia, a u americké letecké společnosti Swift Air. 

13:32 / 8. listopadu 2021
6 letadel Smartwings bude mít základnu v Izraeli a 3 stroje v USAi

Foto: Smartwings

V Izraeli tak bude mít v zimě základnu 6 letadel Smartwings. Další tři letadla míří v rámci tzv. ACMI (Aircraft Crew Maintenance Insurance) kontraktu do USA. 

 

Na linkách izraelské letecké společnosti Israir bude létat 5 letadel Smartwings, jedno letadlo pak na letech společnosti Airkia. Pronájem letadel Smartwings do Izraele k Israir Airlines navazuje na spolupráci z letošního jara (květen 2021), kdy u izraelské letecké společnosti Israir létaly dva stroje z flotily Smartwings (Boeing 737-800 a 737MAX).  

Smartwings a Israir Airlines budou od 1. prosince také spolupracovat v rámci o code-sharové spolupráce(vzájemné sdílení kódů) a letadla Smartwings budou zajišťovat pravidelné letecké spojení mezi Prahou a Tel Avivem. Dohoda o vzájemném sdílení kódů obou dopravců navazuje na dlouholetou úspěšnou obchodní spolupráci mezi Smartwings a Israir Airlines. 

Ze základny (báze) na letišti v Tel Avivu budou letadla Smartwings obsluhovat širokou škálu destinací Israir (Praha, Atény, Budapešť, Batumi, Kyjev, Larnaka, Sofie, Řím, Mnichov, Tbilisi, Berlin). Letadlo pronajaté společnosti Airkia bude operovat linky z Tel Avivu do Dubaje, Marakéše, Atén, Říma, Amsterdamu, Barcelony či Jerevanu. 

Smartwings je největší českou leteckou společností


Další tři letadla Boeing 737-800 z flotily Smartwings zamíří na zimu do USA. Smartwings se podařilo podepsat kontrakt s americkou leteckou společností Swift Air LLC. na pronájem 3 letadel s posádkami. Letouny budou mít základny na amerických letištích Milwaukee (2 letadla) a Lansing (1 letadlo), a budou nasazovány na linky do Mexika, Dominikánské republiky a na Jamajku. „Každý takový kontrakt nám pomůže zajistit práci našim kvalifikovaným zaměstnancům v zimním období, kdy je poptávka po létání v Evropě nižší a odvětví letecké dopravy se stále vzpamatovává z koronavirové krize a potýká se s přetrvávajícími omezeními, říká Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel letecké společnosti Smartwings.

Smartwings během svého téměř pětadvacetiletého působení spolupracovaly oblasti tzv. ACMI kontraktů (pronájmy letadel s posádkou, zajištěním údržby a pojištěním) s desítkami leteckých společností po celém světě. Uplatnění svých letadel našly Smartwings i během letošní letní sezóny, kdy pronajaly dvě letadla s posádkami srbskému státnímu dopravci Air Serbia. 

Smartwings je největší českou leteckou společností. Kromě ČR provozuje lety také z letišť v Polsku, Francii, Německu (nově od října), Maďarsku, na Slovensku a Kanárských ostrovech. Kromě pravidelných linek a charterových letů společnost dlouhodobě zajišťuje také velké množství speciálních letů pro mezinárodní firmy, světové humanitární a sportovní organizace.  

Z Prahy Smartwings nabízí během zimního letového řádu pravidelné linky do Londýna (Heathrow), Dubaje, na čtyři Kanárské ostrovy (Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura), do Málagy, Tel Avivu, na Mallorku, ostrov Madeira (Funchal) a do egypských letovisek Hurghada a Marsa Alam. Charterové lety směřují na Kapverdské ostrovy (Boa Vista, Sal), do Ománu a Egypta.  

 

Autor: Bc. Filip Červinka (zdroj TZ Smartwings)

zpět na články

inzerce

nahoru