Otevřít menu
Doprava dnes
-

ŘSD zahájilo výstavbu dálnice D55 v úseku Staré Město – Moravský Písek

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo 7. září letošního roku 2021 výstavbu dálnice D55 v úseku Staré Město – Moravský Písek. Společně s loni zahájenou částí mezi Babicemi a Starým Městem je nyní v realizaci souvislý sedmnáctikilometrový úsek D55.

7:28 / 10. září 2021
ŘSD zahájilo výstavbu dálnice D55 v úseku Staré Město – Moravský Písek

„Nový dálniční úsek o délce 8,8 kilometru nahradí kapacitně již zcela nedostačující silnici II. třídy číslo 427 a odvede tranzitní dopravu z obce Nedakonice, což přinese místním obyvatelům zlepšení životních podmínek. Dálnice ovšem dopravně uleví i Kunovicím, Ostrožské Nové Vsi nebo Uherskému Ostrohu, neboť těžká nákladní doprava již nebude muset využívat silnici I/55, která tyto obce protíná. Přesun dopravy na čtyř pruhovou, směrově rozdělenou dálnici zvýší také bezpečnost řidičů, jelikož se odstraní riziko střetu s protijedoucími vozidly. Nová komunikace vedoucí mimo zastavěná území obcí přinese řidičům samozřejmě také časovou úsporu,“ představil přínosy nového dálničního úseku generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Dálnice D55 vytvoří důležitou komunikaci, jež propojí sídelní oblasti střední, jihovýchodní a jižní Moravy. Zároveň nahradí stávající silnici I/55, jejíž kapacita je již nedostatečná a nevyhovuje současným intenzitám provozu. 

D55 spojí Olomouc s Přerovem, Hulínem a Otrokovicemi, kde bude prostřednictvím dálnice D49 napojeno také krajské město Zlín. Přes úseky kolem Uherského Hradiště, Bzence a Hodonína bude D55 v budoucnu u Břeclavi napojena na dálnicí D2. Po dokončení bude její celková délka 100 km.

D55 Staré Město – Moravský Písek

Hlavní trasa: 

  •  délka: 8,8 km 
  •  kategorie: R 25,5/120
  •  počet stavebních objektů: 106

Zhotovitel: Skanska

Cena stavby dle smlouvy: 1 952 mil. Kč bez DPH

Předpokládané zprovoznění stavby: 2024

 

ŘSD zahájilo výstavbu dálnice D55 v úseku Staré Město – Moravský Písek .
zpět na články

inzerce

nahoru