Otevřít menu
Doprava dnes
-

Aviatický den na Valašsku s vystoupením Martina Šonky

Po covidové pauze pořádá Valašský letecký klub pátý ročník Aviatického dne na Valašsku. Program láká na RC modely, leteckou techniku Armády České republiky i na vystoupení akrobatického pilota Martina Šonky.

16:51 / 27. června 2022
Aviatický den na Valašsku s vystoupením Martina Šonkyi

Foto: www.valk.cz

Aviatický den na Valašsku se uskuteční v sobotu 16. července 2022 od 11.00 hodin na letišti v Poličné u Valašského Meziříčí.

Prostřednictvím tiskové zprávy dnes o akci informoval Jakub Mikuš, tiskový mluvčí valašskomeziříčské radnice.

„I když jsme předchozí ročníky museli z pochopitelných důvodů zrušit, letos se už Aviatický den na Valašsku uskuteční se vším všudy. Jedním z největších lákadel jistě bude tygří vetřelec Armády ČR – vrtulník MI-35 Alien Tiger. U něj máme přislíbenu i letovou ukázku, která je velice ojedinělá a diváci se mají určitě na co těšit," řekl Dan Jícha, předseda pořadatelského Valašského leteckého klubu.

Letošní ročník akce znovu zve na českého vítěze světové série Red Bull Air Race. „Naši pozvánku opět přijal také Martin Šonka – špičkový pilot a vítěz série Red Bull Air Race, který lidem nabídne nezapomenutelnou show," láká na show předseda klubu.

Aviatický den tradičně podporuje též město Valašské Meziříčí. „Aviatický den na Valašsku je unikátní podnik, který si vždy užijí malí i velcí návštěvníci. Díky Martinu Šonkovi a podpoře Armády ČR má navíc nadregionální přesah, za což jsme moc rádi. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program, o který se mimo jiné postará naše Středisko volného času Domeček,“ dodal Robert Stržínek (ANO), starosta města.

V rámci akce budou mít návštěvními možnost proletět se vrtulníkem. Let si mohou zájemci objednat předem na stránkách Valašského leteckého klubu.

 

Publikoval: Karel Geba (zdroj: ČTK, www.valk.cz, www.valasskemezirici.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru