Otevřít menu
Doprava dnes
-

Běžkaři na Olomoucku mohou využít nové služby!

Milovníci běžeckého lyžování v Jeseníkách mohou využít novou on-line službu. Webové stránky jdemenabezky.cz jim ukážou, kde se zrovna pohybuje rolba, jak jsou upravené trasy apod. 

10:04 / 17. ledna 2022
Běžkaři na Olomoucku mohou využít nové služby! i

Foto: Martin Pokorný

Nové webové stránky jdemenabezky.cz také prozradí, jaké je na horách aktuální počasí. „Výhodou nových webových stránek je jejich uživatelská přívětivost. Portál se navíc bude do budoucna rozšiřovat o nové informační služby. Olomoucký kraj pravidelně přispívá na údržbu běžkařských tratí – každoročně jde o částku ve výši 900 tisíc korun,“ řekla Milada Sokolová, uvolněná zastupitelka Olomouckého kraje pro oblast cestovního ruchu.

V Jeseníkách si lidé mohou v případě dobrých sněhových podmínek zaběžkovat na stovkách kilometrů tras. Jak jsou upravené, můžete zjistit právě na webu jdemenabezky.cz. Trasy jsou rozdělené do několika okruhů a odlišené barvami. 

Běžkaři po najetí myší na příslušný symbol uvidí, zda je trať upravena a kdy jí rolba projížděla naposledy. Další symboly upozorňují na nebezpečí, kterými jsou třeba těžba dřeva nebo zledovatělý povrch.

K dopravě do hor mohou lidé využít skibusy. Ty budou do Jeseníků jezdit až do poloviny března. Jízdní řád najdou zájemci na: https://www.jeseniky.cz/cz/aktuality/k2700-zimni-aktivity/94-skibus-bude.html

 

Autor: Jakub Cimburek (zdroj: TZ Olomoucký kraj)

Běžkaři na Olomoucku mohou využít nové služby! Foto: Jeseníky.
zpět na články

inzerce

nahoru