Otevřít menu
Doprava dnes
-

Bezpečnost chodců v okrajové části Olomouce zvýší nový přechod

Bezpečnost chodců zvýší nový přechod přes frekventovanou silnici poblíž křižovatky ulic Schweitzerova a Jižní v Olomouci, který za bezmála 700 000 korun nechala vybudovat radnice.

14:07 / 19. května 2022
Bezpečnost chodců v okrajové části Olomouce zvýší nový přechodi

Foto: Ilustrační fotka bezpečného osvětleného přechodu (Zdroj: Policie České republiky).

Osvětlený přechod v této jižní části Olomouce na rozhraní městských částí Povel a Slavonín nahradil méně bezpečné místo pro přecházení silnice. Novinářům to sdělil primátorův náměstek Martin Major (ODS). „Smyslem této investice bylo samozřejmě zajistit větší bezpečnost chodcům a zpřehlednit dopravní situaci v lokalitě. Nový přechod totiž nahradil původní místo pro přecházení, které bylo před křižovatkou ulic Schweitzerovy a Jižní. Maximální bezpečnost zajišťuje chodcům nově také dělící ostrůvek,“ uvedl Major.

Kromě ochranného ostrůvku dlouhého deset metrů a širokého 2,5 metru přispěje k lepšímu komfortu a přehlednosti dopravní situace podle Majora i nasvětlení přechodu. Součástí projektu byly úpravy navazující komunikace a chodníků. „Pro realizaci jsme navíc vhodně využili dobu, kdy je v ulici Schweitzerova menší intenzita dopravy, která souvisí s výstavbou druhé etapy tramvajové trati na Nové Sady,“ podotkl Major.

V Olomouci se v posledních letech každým rokem modernizuje, vybaví osvětlením nebo vybuduje několik přechodů pro chodce. Nyní město staví nový přechod pro chodce v městské části Nedvězí. Chodci budou mít možnost nový přechod využít letos v červenci. Stavba tohoto přechodu bude stát 2,5 milionu korun.

 

Publikoval: Jakub Cimburek (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru