Otevřít menu
Doprava dnes
-

Brno si nechá vypracovat studii, jak řešit dopravní situaci u Anthroposu

Brno si nechá vypracovat studii, jak řešit dopravní situaci u Anthroposu, kde se chystá vybudovat sportoviště odhadem za 300 milionů. V místě se přitom kříží pohyb cyklistů, chodců a zastávek MHD i s běžnou dopravou. Oblast je dopravně velmi zatížená, uvedla v tiskové zprávě primátorka Brna Markéta Vaňková. Studii vypracuje za 272.000 korun společnost PRO CEDOP.

18:23 / 11. února 2022
Brno si nechá vypracovat studii, jak řešit dopravní situaci u Anthroposui

Foto: brnenska.drbna.cz

Studie se zaměří na odstranění potenciálních kolizí cyklistů a cestujících MHD, přesunutí a vybudování nových zastávek, komfortnější podmínky pro chodce, zpřístupnění hotelu a stomatologického centra nevyužívaným podchodem, ale i vjezd do plánovaného rekreačního a sportovního areálu. "Pisárecká ulice, zvláště od křížení s ulicí Antonína Procházky po Hlinky, je už dnes velmi dopravně zatížená. Kromě značného množství aut je zde vlastně menší přestupní uzel a navíc tudy vede frekventovaná cyklostezka. To samo o sobě už by bylo důvodem pro změnu," uvedla Vaňková.

Město ale podle ní také poblíž Anthroposu připravuje vybudování sportovního a rekreačního areálu. "Musíme ho dopravně napojit. Při této příležitosti také chceme odstranit i některé neduhy, které lokalitu trápí," řekla Vaňková. Podle ní je nutné v území v maximální možné míře zachovat vzrostlou zeleň. "Technické řešení bude brát v úvahu současné i plánované umístění tras inženýrských sítí. Výsledkem také bude odhad finančních nákladů na nové dopravní řešení," dodala primátorka.

Obě zastávky městské hromadné dopravy Anthropos v Pisárecké ulici se posunou a budou v zálivu, bezbariérové a bezkolizní v návaznosti na stávající trasy. "Zastávka směrem do centra bude přiblížena k řece Svratce. Navíc má vzniknout nové přímé napojení cyklostezky tak, aby nehrozily kolize mezi cyklisty a pěšími. V opačném směru se zlepší komfort cestujících tím, že se zastávky na Pisárecké a Veslařské propojí krátkým chodníkem," řekla Vaňková.

Nové využití bude mít i dnes uzavřený podchod, díky kterému se pěší dostanou k hotelu a do stomatologického centra. V jeho blízkosti také vzniknou nové zastávky. „Na straně k parku má být stávající cyklotrasa přímo napojena na světelně řízený přechod. Na opačné straně pak budeme prověřovat možnost vedení jednostranného cyklistického pruhu od křižovatky s ulicí Antonína Procházky směrem na Nový Lískovec," uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS).

Publikoval: Bc. Filip Červinka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru