Otevřít menu
Doprava dnes
-

Bude znovu průjezdný hlavní tah ve Štěpánovicích, který vede z Plzně na Klatovy a Německo

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ve čtvrtek zprovozní průtah Štěpánovicemi, které jsou poslední obcí před městem Klatovy na hlavním tahu I/27 z Plzně do Německa. Směrem na Plzeň tak řidiči nebudou muset jezdit po objízdné trase přes Točník a Vícenice. Silnice I/27 bude opět průjezdná bez omezení v obou směrech, to uvedl mluvčí ŘSD Adam Koloušek.

21:10 / 29. června 2022
Bude znovu průjezdný hlavní tah ve Štěpánovicích, který vede z Plzně na Klatovy a Německoi

Foto: Silnice ve Štěpánovicích. Zdroj: ŘSD.

Obnovilo se asfaltového souvrství vozovky v obci, sjednotilo šířkové uspořádání mezi obrubníky

Jde o investici téměř za 31 milionů korun. Vjezdovou rychlost do obce nově regulují středové ostrůvky ke zvýšení bezpečnosti. "Obnovilo se asfaltového souvrství vozovky v obci, sjednotilo šířkové uspořádání mezi obrubníky, úpravou prošly autobusové zálivy a chodníky. Dále se upravil odvodňovací systém komunikace a dopravního značení," řekl mluvčí. Stavba byla zahájená loni 20. září, do konce roku dělníci položili novou kanalizaci a vodovod v chodníku mimo silnici.

Stavbu postihl nedostatek stavebního materiálu, konkrétně kamenných obrubníků, ale konečný termín se podařilo splnit. Klatovy, pod které Štěpánovice patří, počítaly s tím, že bude stavba hotová už loni. Kvůli nedostatku žulových obrub se práce přerušily od 1. listopadu do konce letošního března, poté pokračovaly od 1. dubna.

Ve stejný den zahájilo ŘSD opravu Domažlické ulice v Klatovech, kterou také prodloužil nedostatek obrubníků. Bude hotová do konce července a přijde na 46 milionů Kč. Jde o kilometrový úsek frekventované silnice první třídy 22 ze Strakonic přes Klatovy do Domažlic. Teď pokračuje druhá uzavírka obou směrů včetně křižovatky U Klatovského dvora, která potrvá do 15. července, provoz je veden po objízdné trase. Na silnici I/22 dělníci vymění asfalt. "Křižovatka s ulicí Podhůrecká se změní na světelnou, starou lávku pro pěší nahradí nová a opraví se chodníky a inženýrské sítě," dodal Koloušek.

Pro Ředitelství silnic a dálnic provedla opravu společnost Silnice Klatovy a.s., která uspěla ve výběrovém řízení s cenou stavby ve výši 25, 5 mil. Kč bez DPH.

Publikoval: Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru