Otevřít menu
Doprava dnes
-

Část linky metra C pozastaví provoz. Důvodem je oprava stropní desky

Metro pozastaví svůj provoz v sobotu 6. a v neděli 7. srpna. Důvodem je oprava stropní desky na Florenci, která si vynutí pozastavení linky C pražského metra mezi Vltavskou a Hlavním nádražím. Novinářům tuto informaci včera sdělila mluvčí dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková.

11:08 / 5. srpna 2022
Část linky metra C pozastaví provoz. Důvodem je oprava stropní desky i

Foto: Stanice metra linky C Florenc prochází rozsáhlou rekonstrukcí (zdroj: DPP).

Lidé budou moci využít náhradní tramvajové dopravy. Podnik uzavřel stanici kvůli opravě letos už několikrát a další výluky ještě budou následovat.

V době pozastavení linky C pražského metra budou cestující moci využít náhradní tramvajovou dopravu. Zajímavostí je to, že pražský podnik uzavřel stanici z důvodu opravy v letošním roce již několikrát a další výluky jsou ještě v plánu!

Dopravní podnik města Praha v rámci rekonstrukce už odstranil devět starých nosníků z celkových 131, které nahradil zcela novými. V aktuálně odkryté části stanice metra se dělníci postupně zaměřují na opravu betonové konstrukce, současně i demontují původní ložiska a geodeticky vyměřují polohy pro nová ložiska a nosníky. Co bude následovat v nejbližších dnech? „O tomto víkendu budou práce pokračovat v demontáži starých předepjatých nosníků. Celkem jich bude devět. Každý z nich váží až 28 tun,“ upozorňuje mluvčí DPP Aneta Řeháková. „Během manipulace s nimi bude proto kvůli bezpečnosti o tomto víkendu přerušen provoz metra na lince C v úseku Hlavní nádraží – Vltavská," prozrazuje Řehková. 

Změna trasy čeká historickou linku č. 23

Cestující se nemusí bát tak velkých komplikací, protože například stanice metra B bude v provozu, ale její přístup povede pouze přes vstup  v Sokolovské ulici. V pondělí 6. června zahájil podnik ve vestibulu stanice Florenc C přípravné práce pro další výměny stropní desky a rekonstrukci samotného vestibulu.

Dělníci se nadále zaměřují na odstraňování podhledů, opravují dlažby a staví provizorní ocelové konstrukce. Z důvodů četných výluk se DPP rozhodl obnovit zastávku Hlavní nádraží v Opletalově ulici. Právě z tohoto místa bude vyjíždět náhradní tramvajová linka XC. Tramvaj bude kyvadlově jezdit z Opletalovy ulice k Masarykovu nádraží, dále k Bílé labuti a přes Těšnov a Vltavskou k Výstavišti a zpět.

Cestující mohou využít také tramvajovou linku číslo 36, která pojede ze Zvonařky na Vinohradech přes Karlovo a Václavské náměstí, Těšnov a dále na Vltavskou a následně přes Výstaviště a Nádraží Holešovice dojede na Sídliště Ďáblice. U Hlávkova mostu navíc vznikne dočasná zastávka Vltavská. Změna trasy pak čeká historickou linku číslo 23.

 

Autor: Filip Červinka.

zpět na články

inzerce

nahoru