Otevřít menu
Doprava dnes
-

České dráhy posílí dopravu na pochod do Prčice, cestu ale omezí výluka

České dráhy příští sobotu posílí dopravu na tradiční pochod Praha-Prčice. Proti předchozím ročníkům se ovšem účastníci musí připravit při cestě na výluku mezi Olbramovicemi a Chotovinami, kde jezdí náhradní autobusy. Dráhy proto doporučují vhodný výběr startovního místa. Informovaly o tom dnes České dráhy.

14:06 / 11. května 2022
České dráhy posílí dopravu na pochod do Prčice, cestu ale omezí výlukai

Foto: cd.cz

Letošní 55. ročník se koná 21. května. Před třemi lety se akce zúčastnilo kolem 26.000 lidí, následující dva ročníky pořadatelé zrušili kvůli pandemii Covid-19.

Dopravu do míst startů posilovaly dráhy i v předchozích letech, letos bude provoz odlišný. Důvodem je zejména tříměsíční výluka v úseku Olbramovice – Chotoviny, kde v rámci výstavby a zdvoukolejňování železničního koridoru mezi Prahou a Českými Budějovicemi nahrazují dráhy vlaky autobusovou dopravou. "Doporučujeme proto letos vybírat starty, kam se dá dojet vlakem bez nutnosti použití náhradní autobusové dopravy," uvedl mluvčí Petr Pošta.

U osobních vlaků jezdí náhradní autobusy v úseku mezi Benešovem u Prahy a Táborem. To znamená komplikace zejména pro účastníky pochodu, kteří jsou zvyklí startovat ve Voticích, Střezimíři či v Táboře. Dráhy společně s organizátory pochodu doporučují účastníkům starty v Benešově, Bystřici, Olbramovicích či Sedlčanech. Při pochodu do Prčice od jihu je pak podle dopravce praktičtější start v Táboře, čímž se lidé vyhnou přetíženému úseku s náhradní autobusovou dopravou. Z Prčice pak bude jezdit kyvadlová autobusová doprava k vlakům.

Pochod se bez přerušení koná od roku 1966, kdy se necelá pětistovka turistů vydala překonat vzdálenost 100.000 loktů českých, což odpovídá zhruba 60 kilometrům. Loni se pochodu zúčastnilo zhruba 24.500 turistů. Nejhojnější účast zaznamenali organizátoři v roce 1981, kdy na trasy vyšlo přibližně 35.000 lidí.

Publikoval: Bc. Karel Geba (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru