Otevřít menu
Doprava dnes
-

Cestovatelská mobilní aplikace Kiwi.com slaví 10. narozeniny

Cestovatelská mobilní aplikace Kiwi.com dnes slaví deset let, během kterých pomáhá lidem snadno cestovat a objevovat svět přímo z jejich kapes. Od jejího představení v obchodech s aplikacemi ji během svých cest využilo již téměř 16 milionů lidí.

16:58 / 22. června 2023
Cestovatelská mobilní aplikace Kiwi.com slaví 10. narozeninyi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Kiwi.com.

  • Aplikace Kiwi.com patří mezi nejoblíbenější cestovatelské aplikace ve střední a východní Evropě, nejvíce uživatelů však loni pocházelo z USA
  • Za 10 let její existence si ji z App Store a Google Play nainstalovalo 15 777 905 cestovatelů
  • V roce 2022 se v ní uskutečnilo 44 milionů vyhledávání

 Jen za minulý rok v proběhlo 44 milionů vyhledávání, která vedla k 917 tisícům provedených rezervací letenek

V posledních měsících patří aplikace Kiwi.com ve střední a východní Evropě mezi nejoblíbenější aplikace v kategorii cestování. Čím dál oblíbenější je ale i v dalších zemích, a v roce 2022 tak nejvíce jejích uživatelů pocházelo ze Spojených států, Spojeného království a Ukrajiny. Do první desítky se dostali také cestovatelé z Rumunska a sousedního Polska. Celkem aplikaci v loňském roce aktivně používalo 4,5 milionů lidí z celého světa.

Jen za minulý rok v proběhlo 44 milionů vyhledávání, která vedla k 917 tisícům provedených rezervací letenek. Nejčastěji při tom uživatelé vyhledávali lety bez uvedení konkrétní cílové destinace, tzv. vyhledávání „kamkoliv“, což je jeden z cestovatelských hacků, který umožňuje najít různé destinace dosažitelné za co možná nejnižší cenu nebo získat inspiraci pro příští cestu. První trojici nejvyhledávanějších destinací v aplikaci potom doplňuje Barcelona a Paříž. Nejvyhledávanější země bez uvedení konkrétního města byly loni Itálie, Španělsko a Polsko. Cestovatelský rekord za loňský rok drží uživatel z Řecka, který během roku provedl 27 rezervací na lety v souhrnné délce 51 600 kilometrů, což je o třetinu více než obvod Země kolem rovníku.

„V Kiwi.com máme radost, že naši zákazníci aplikaci rádi využívají a že nám poskytují zpětnou vazbu, díky které můžeme stále vylepšovat její použitelnost i přidávat nové užitečné funkce. Těší nás, když vidíme, že naši zákazníci se její pomocí nechávají inspirovat pro své budoucí cesty. Loni nejvíce hledali lety “kamkoliv”, což je funkce, která se hodí, pokud chcete najít různé možnosti kam cestovat za co možná nejlepší ceny. Jen za minulý rok v naší aplikaci proběhlo téměř 44 milionů vyhledávání letenek a téměř milion jejich rezervací. Ukazuje to, že cestovatelé oceňují funkce, flexibilitu a snadné používání aplikace i na cestách. Zároveň nám to dodává motivaci, abychom pokračovali v jejím dalším zlepšování,“ uvedla Eliška Řezníček Dočkalová, ředitelka pro zákaznickou zkušenost v Kiwi.com.

Aplikace Kiwi.com je napříč zařízeními stejně oblíbená mezi uživateli iOS i Androidu a nedávno byla zařazena mezi nejoblíbenější aplikace týdne pro uživatele App Store v České republice a Rumunsku. Online magazín PAYMNT ji zařadil na čtvrté místo ve svém předsezonním hodnocení aplikací pro cestování. Průměrná doba, kterou uživatelé potřebovali k provedení rezervace prostřednictvím aplikace Kiwi.com v roce 2022, byla tři a půl minuty.

O Kiwi.com

Kiwi.com je přední travel-tech společností se sídlem v České republice, která celosvětově zaměstnává více než 1200 lidí. Její unikátní algoritmus umožňuje uživatelům vyhledat lepší trasy i ceny, které ostatní vyhledávače nevidí. Denně Kiwi.com provádí několik miliard kontrol cen, a pokrývá tak 95 procent globální letové nabídky. Na Kiwi.com a spolupracujících prodejních kanálech se denně odehraje přes 100 milionů vyhledávání a prodá v průměru přes 60 tisíc sedadel.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: Kiwi.com)

zpět na články

inzerce

nahoru