Otevřít menu
Doprava dnes
-

Cestující budou nově létat z Prahy do Tchaj-peje

Ministerstvo dopravy (MDČR) povolilo pravidelnou leteckou linku mezi Prahou a Tchaj-pejem. Tuto linku se chystá spojit letecký dopravce China Airlines. Přímé letecké spojení by mělo být zavedeno ve druhé polovině července a nabídne dva lety týdně. Spuštění linky stojí pouze na tchajwanském leteckém dopravci. Nasadit by se měla letadla Airbus A350.

10:49 / 12. března 2023
Cestující budou nově létat z Prahy do Tchaj-pejei

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: MDČR.

„Podporujeme zavádění přímých linek do světových destinací a právě avizované zahájení pravidelných letů z Tchaj-peje může významně pomoct rozšiřování vzájemné obchodní spolupráce, ale i rozvoji cestovního ruchu,“ řekl ministr dopravy Martin Kupka. Ministerstvo dopravy již vydalo leteckému dopravci China Airlines nezbytné provozní oprávnění pro zahájení letů. Nyní je na samotné letecké společnosti, kdy nasadí první spoje, které by měly být obsluhované moderními letadly typu Airbus A350, a kdy se lety objeví v rezervačních a prodejních systémech. Letecký dopravce ze třetí země může provozovat pravidelnou obchodní leteckou dopravu do České republiky, z ní nebo na jejím či přes její území na základě povolení vydaného Ministerstvem dopravy podle zákona o civilním letectví.

Letiště Praha v minulých dnech uvedlo, že se o zavedení linky do Tchaj-wanu jedná. Pokud by dopravce linku potvrdil, šlo by o další dálkovou linku letiště. V současnosti jsou v letovém řádu pouze lety do Dubaje a Dauhá, v následujících měsících by měly přibýt například také spoje do Soulu a New Yorku. Před vypuknutím covidové pandemie mělo pražské letiště přímé pravidelné linky do dalších měst USA, Kanady nebo Číny, většina z nich však dosud obnovena nebyla. Letiště v předchozích měsících avizovalo, že jedná i o dalších dálkových destinacích.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: MDČR a ČTK)

 

zpět na články

inzerce

nahoru