Otevřít menu
Doprava dnes
-

Co jsem si z akce odnesl? Pookřál jsem a řekl bych, že trochu zjihnul, říká o konferenci Ženy ve stavebnictví organizátor Lukáš Klee

Konference Ženy ve stavebnictví měla za cíl zahájit dlouhodobou diskuzi o lidech ve stavařském odvětví, přičemž i s velkým přesahem do dopravních staveb. Také měla ukázat, že význam žen ve stavebnictví není ledajaký a jsou v něm potřeba! Celou akci shrnul její organizátor Lukáš Klee na svých sociálních sítí.

5:35 / 5. července 2022
Co jsem si z akce odnesl? Pookřál jsem a řekl bych, že trochu zjihnul, říká o konferenci Ženy ve stavebnictví organizátor Lukáš Kleei

Foto: Lukáš Klee, organizátor konference Ženy ve Stavebnictví. Zdroj: ccconsulting.cz

Kolegyně to zvládly excelentně

"Ženy jsme hledali ve spolupráci s partnery konference, tedy především stavebními nebo konzultačními společnostmi. Velmi jim všem děkuji.
Hledali jsme ženy „z výstavby“. To se nám podařilo. Vystoupení na samotné konferenci, ač jsem prezentace znal a s vystupujícími je připravoval, předčila pozitivně veškerá moje očekávání. Kolegyně to zvládly excelentně. Přemýšlel jsem při sledování příspěvků na konferenci, kolik chlapů z výstavby by k tomu takto přistoupilo a takto zazářilo,"
podotkl ke konferenci Ženy ve stavebnictví Lukáš Klee, hlavní tvář akce.

Do konference se Lukáš Klee pustil také proto, že jeho zkušenost s ženami ve stavebnictví je velmi dobrá. "Jsem skutečně přesvědčen o tom, že velké množství mužů ve vedoucích pozicích není výhodné. Před třemi lety, kdy jsem s tématem přišel, si minimálně polovina lidí myslela, že jsem zešílel. Pak přišel COVID a válka a myslím, že se lidé dívají na věci jinak. Rovnoprávnost je západní téma a my všichni jsme si víc uvědomili, kam patříme. Že jsme vyspělá země západní civilizace. To nás povede k většímu respektu západních a křesťanských hodnot, které primárně historicky formovaly náš národ. Hodnot jako jsou pochopení, slušnost a vzájemná úcta, tedy úcta nejen k ženám," pokračoval v projevu.

Celá akce měla podle něj pouze samé pozitivní ohlasy. Tato zpětná vazba bude zohledněna v rámci navazující konference, která se také bude věnovat lidem a jejich vztahům. Další akce se bude konat pravděpodobně 15.6.2023 v Praze.

Věnovala by se velmi předběžně následujícím tématům:

1/ Profesní kultura a etika 

2/ Ženy po roce 

3/ Lidé ve stavebnictví a sebepoznávání – příběhy osobností

4/ Spolupráce ve stavebnictví – smlouvy motivující ke spolupráci a řešení sporů při výstavbě
 

Největší výhodou v jakémkoliv oboru i v životě je lidskost, pracovitost a slušnost

"Největší výhodou v jakémkoli oboru i v životě je lidskost, pracovitost a slušnost. Člověk musí být šikovný, poctivý a vytrvalý. Musí si umět poradit, aby uspěl. Mám po konferenci a její přípravě takový pocit, že když se žena na stavbě v rámci stavební nebo konzultační společnosti prosadí, odpovídá obvykle těmto parametrům," navázal na přechozí slova Lukáš Klee na svých sociálních sítích.

"Co jsem si z akce odnesl? Pobavil jsem se. Nabil jsem se. Pookřál jsem a řekl bych, že trochu zjihnul. Pohovořil jsem s mnoha lidmi, které mám rád. Viděl jsem vzájemnou podporu vystupujících žen, která během setkávání při přípravě akce rostla. Viděl jsem, jak moc řešily, jestli jim to sluší na fotce k medailonku a co si vezmou na sebe. Viděl jsem, jak o sobě pochybovaly a jak byly nervózní. Pečlivě jsem vnímal jejich zdůrazňování trpělivosti a pochopení ve vztazích. Viděl jsem velkou ohleduplnost žen a zájem o dobré vztahy s kolegy. Viděl jsem, s jakým přehledem a poctivostí zvládly své vystoupení. Posílil jsem svůj respekt k ženám. Byla to pro mne radost a čest. Ženy ve stavebnictví byly skvělé. Ještě jednou všem děkuji," říká na závěr Lukáš Klee.

Autor: Karel Geba

Co jsem si z akce odnesl? Pookřál jsem a řekl bych, že trochu zjihnul, říká o konferenci Ženy ve stavebnictví organizátor Lukáš Klee Foto: Konference Ženy ve Stavebnictví. Zdroj: ccconsulting.cz. Co jsem si z akce odnesl? Pookřál jsem a řekl bych, že trochu zjihnul, říká o konferenci Ženy ve stavebnictví organizátor Lukáš Klee Foto: Konference Ženy ve Stavebnictví. Zdroj: ccconsulting.cz. Co jsem si z akce odnesl? Pookřál jsem a řekl bych, že trochu zjihnul, říká o konferenci Ženy ve stavebnictví organizátor Lukáš Klee Foto: Konference Ženy ve Stavebnictví. Zdroj: ccconsulting.cz.
zpět na články

inzerce

nahoru