Otevřít menu
Doprava dnes
-

Connecting Europe Express spojuje Evropu a propaguje železnici

U příležitosti Evropského roku železnice 2021 započal svoji cestu Evropskou unií vlak nazvaný Connecting Europe Express.

10:21 / 4. října 2021
Connecting Europe Express spojuje Evropu a propaguje železnici

Jedná se o expres, který svou jízdou spojí Evropu, přičemž bude propagovat a podporovat železnici jako udržitelný a progresivní způsob přepravy lidí i nákladu.

Connecting Europe Express odstartoval 2. září 2021 v Lisabonu a 7. října skončí svoji pouť v Paříži, přičemž zavítá do všech hlavních měst Evropské unie, jimiž prochází evropská železniční síť, a vedle toho zastaví i v několika dalších významných městech. V České republice se tak stalo 23. září v Ostravě, 25. září v Praze a 26. září krátce také v Plzni. 

AŽD je významným evropským inovátorem

Správa železnic během tříhodinové zastávky vlaku v Praze na Hlavním nádraží uspořádala ve spolupráci s univerzitami, dopravními a profesními asociacemi a dalšími organizacemi informační akci. Zúčastnila se jí také společnost AŽD coby tuzemský a současně světový dodavatel zabezpečovacích a řídicích systémů pro kolejovou dopravu. 

Společnost AŽD je také významným evropským inovátorem, členem velkého společného podniku pro výzkum, vývoj a inovace na železnici v Evropské unii - Shift2Rail, a také kandidát zakládajícího člena nového podniku Europe’s Rail. AŽD během zastávky vlaku Connecting Europe Express v Praze poskytnul zájemcům informace a představil své výsledky i vize budoucí efektivní, zejména pak autonomní a téměř bezemisní kolejové dopravy.

Podrobnosti o vlaku Connecting Europe Express najdete ZDE! 


Autor: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: AŽD Praha)

 

 

Connecting Europe Express spojuje Evropu a propaguje železnici . Connecting Europe Express spojuje Evropu a propaguje železnici .
zpět na články

inzerce

nahoru