Otevřít menu
Doprava dnes
-

Cyklobus z Plzně do Brd vyjede po roční přestávce zaviněné pandemií

V sobotu 16. dubna opět vyjede cyklobus z Plzně do Brd. Po roční přestávce zaviněné pandemií koronaviru pojede každou sobotu. Linkový autokar na lince Plzeň - Příbram a zpět bude doplněn o vlek pro 27 kol. Dopravce po měsíci vyhodnotí zájem cestujících a podle něj se rozhodne, zda spustí provoz také v dalším období i o nedělích a svátcích.

21:49 / 15. dubna 2022
Cyklobus z Plzně do Brd vyjede po roční přestávce zaviněné pandemií i

Foto: www.denik.cz/archiv dopravce

Informaci dnes ČTK sdělil zástupce ředitele ČSAD autobusy Plzeň Zbyněk Hupák.

Cyklobus byl podle něj v minulých letech turisty velmi oblíbený. Atraktivní je zejména trasa Věšín - Padrťské rybníky - Trokavec, která zavádí cykloturisty do nitra bývalého vojenského prostoru, do těsné blízkosti Padrťských rybníků.

"Brdský cyklobus je veden po běžné autobusové lince z Plzně do Příbrami přes Starý Plzenec, Spálené Poříčí, Míšov, Rožmitál pod Třemšínem a obslouží tak všechny turisticky atraktivní body brdských vrcholků. Opět jsou zavedeny také spoje z Příbrami do Míšova a opačně," vysvětlil. Na trase mohou cyklisté navštívit Padrťské rybníky, vrch Třemšín, Rožmitál a Hornické muzeum v Příbrami.

Z Plzně vyjíždí cyklobus ze zastávky Stavební stroje na Letné v 07:35 hodin, z centrálního autobusového nádraží v Husově ulici pak v 07:55. V Plzni staví ještě na Chodském náměstí a na Slovanech. Z Příbrami odjíždí spoj v 10:00 s konečnou zastávkou Míšov. Zpět z Příbrami do Plzně potom v 15:30. Cyklobusem lze převážet i elektrokola. "Cyklobusy mohou využít pěší turisté i běžní cestující mezi jednotlivými zastávkami linky," uvedl Hupák.

Podle něj se cena za přepravu osob řídí zvláštním ceníkem podle vzdálenosti za ujetý kilometr. V cyklobusech jsou uznávány všechny státní slevy pro děti, studenty, seniory a další. Společnost ČSAD autobusy poskytuje ještě další komerční slevy, například zpáteční jízdné (20 procent) a o 15 procent nižší jízdné při bezhotovostní platbě z čipových karet ČSAD a Plzeňské karty. Cena za přepravu kola činí 30,- Kč bez ohledu na vzdálenost.

Jízdenky lze kupovat v různých nástupních místech, u řidiče nebo přes internet. "Dovozné za jízdní kolo se platí vždy pouze u řidiče autobusu při nástupu, předprodej není možný. Cestující, kteří si zakoupí jízdenku v předprodeji, mají ale automaticky rezervováno místo pro jízdní kolo v cyklovleku," dodal Hupák. Další informace jsou uvedeny na webu dopravce.

 

Publikovala: Dagmar Lánská (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru