Otevřít menu
Doprava dnes
-

Dopravní podnik Praha požádal o posouzení EIA tramvajové trati do Malešic

Dopravní podnik Praha (DPP) požádal o posouzení vlivu na životní prostředí (EIA) pro tramvajovou trať, která má vést Počernickou ulicí a zajistit lepší napojení MHD pro malešické sídliště. ČTK to zjistila z databáze EIA.

18:24 / 26. dubna 2022
Dopravní podnik Praha požádal o posouzení EIA tramvajové trati do Malešici

Foto: Ilustrační fotka (DPP).

Podle předložené dokumentace by DPP chtěl stavbu zahájit na začátku roku 2025 a dokončit ji na konci roku 2027, termín je však předběžný a může se změnit. „Trať bude napojena na stávající tramvajovou trať ve Vinohradské ulici a ukončena bude kolejovou smyčkou na východním konci Počernické ulice před křižovatkou s ulicí Dřevčickou,“ stojí v dokumentaci. Délka kolejí má být 2,3 kilometru a podnik na nich plánuje šest zastávek.

Součástí záměru budou úpravy trati ve Vinohradské mezi zastávkami Vinohradské hřbitovy a Krematorium Strašnice, kde se budou nové koleje napojovat na stávající trať. U Dřevčické ulice a smyčky, kterou bude trať v Malešicích končit, pak DPP plánuje povrchové parkoviště pro 133 aut v místě dnešního autobazaru jako náhradu za 66 zrušených parkovacích stání v Počernické.

Praha připravuje i další tramvajové tratě. Nedávno DPP otevřel asi kilometrový úsek kolejí ze stanice Sídliště Barrandov do Holyně, který v budoucnu plánuje prodloužit do Slivence. Loni podnik dokončil smyčku na Zahradním Městě, prodloužení kolejí z Pražského povstání na Pankrác a před časem zahájil stavbu nové smyčky u stanice metra Depo Hostivař a trati z Modřan do Libuše. V létě chce město zahájit stavbu tratě na Dědinu a také budování mostu mezi Dvorci a Zlíchovem, který bude určen pro tramvaje, pěší a cyklisty.

 

Publikoval: Bc. Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru