Otevřít menu
Doprava dnes
-

Dvouletá přestavba Bauerovy ulice v Brně bude stát téměř 600 milionů Kč

Přestavba Bauerovy ulice v Brně začne v září a má stát 577 milionů korun. Trvat bude dva roky a její součástí budou i lávky pro pěší a navazující dopravní infrastruktura pro obsluhu budoucí multifunkční haly v západní části výstaviště. Na tiskové konferenci to včera řekla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

7:52 / 21. dubna 2022
 Dvouletá přestavba Bauerovy ulice v Brně bude stát téměř 600 milionů Kči

Foto: Mapy.cz

"Stavba má napravit stávající nedostatky v dopravním řešení velkého městského okruhu," uvedla Vaňková (ODS). V přestavovaném úseku je Bauerova sice čtyřpruhová, ale úzká a ne tak bezpečná. Po úpravách bude širší se středním dělicím pásem. Náklady na stavbu si město rozdělí s Ředitelstvím silnic a dálnic. Město dá 244 milionů korun, silničáři zaplatí 316 milionů korun a městská firma Teplárny Brno 17 milionů korun.

Kvůli přestavbě zaniknou přechody pro chodce ke koupališti Riviéra a nahradí je dvě lávky pro pěší a cyklisty, které je spojí s parkovištěm u plánované haly. Zatímco přestavba ulice má být hotová za dva roky, lávky by měly být dokončeny už před letními prázdninami příštího roku. V roce 2024 by měla skončit také stavba velkého městského okruhu v nedaleké Žabovřeské ulici.

Radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS) uvedl, že ještě není zřejmé, jak budou konkrétně dopravní omezení vypadat, bez nich se však stavba neobejde.

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru