Otevřít menu
Doprava dnes
-

GWM středem pozornosti na veletrhu Auto Guangzhou 2021

Značka SALOON společnosti GWM měla 19. listopadu celosvětovou premiéru na 19. veletrhu GIAE, spolu s ní se představilo i první vysoce výkonné plně elektrické vozidlo. Při té příležitosti bylo také představeno několik nových modelů HAVAL, GWM pickup, TANK a dalších.

11:11 / 22. listopadu 2021
GWM středem pozornosti na veletrhu Auto Guangzhou 2021i

Foto: Great Wall Motors

SALOON je nezávislá automobilová společnost nově vytvořená společností GWM. Hodlá vytvořit novou divizi "Mecha Technology" a vstoupit na trh s luxusními plně elektrickými vozidly. Na veletrhu GIAE byl také k vidění její první luxusní elektromobil na baterie (BEV), Jijialong.

Jijialong je středně velké až velké kupé s délkou karoserie 5,2 m a vzhledem připomínajícím mechanické brnění. Je vybaveno čtyřmi lidary a jeho řízení je tak inteligentnější. Lze jej rychle nabít na 800 V/480 kW a za 10 minut dosáhnout dojezdu 401 km, přičemž maximální dojezd po plném nabití je 802 km. Disponuje také předními a zadními motory s permanentními magnety, jeho maximální výkon je 405 kW a maximální točivý moment 750 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h dosáhne za 3,7 sekundy.

Společnost HAVAL představila různá vozidla včetně svého stěžejního modelu, chytrého SUV HAVAL Shenshou, HAVAL H6S a HAVAL H6 3. generace. Model HAVAL BIG DOG také každého zaujme svým inovativním designem. Má hranatý tvar a kulaté světlomety, což mu dodává stylový retro vzhled. Kromě toho nabízí jak skvělé terénní schopnosti, tak komfort městského SUV. Je vybaven inteligentním systémem pohonu všech kol, dvěma uzávěrkami diferenciálů a několika jízdními režimy, například pro písek, bláto nebo sníh. Dozvěděli jsme se, že se model HAVAL BIG DOG začne do konce roku prodávat na Blízkém východě.

Před výstavou dosáhl pickup od společnosti GWM milníku více než 2 milionů celosvětově prodaných kusů. Na veletrhu GIAE vzbudil největší pozornost užitkový pickup Jingangpao, který splňuje všechny světové standardy. Díky svým elegantním liniím a kovově lesklým diskům na kolech vypadá velmi stylově. Jeho délka, šířka a výška činí 5635/1880/1815 (1840) mm a rozvor 3410 mm. Je vybaven vznětovým motorem 2.0T a dosahuje maximálního výkonu 122 kW. I další designový vůz, super pickup, je vizuálně atraktivní. Inspiraci pro jeho design poskytli fanoušci vozů typu lowrider po celém světě. Aby vyhovoval mladým uživatelům, byl navržen ve stylu HellaFlush. Na výstavní ploše jsou k vidění i další typy pickupů, které potvrzují rozmanitost designových stylů společnosti GWM.

Kromě toho byl na veletrhu GIAE zahájen předprodej druhého modelu značky TANK s názvem TANK 500. Modely jako ORA Good Cat, ORA Baleimao, WEY Mocha PHEV a Maqiduo PHEV také přilákaly spoustu návštěvníků.

Tony Sun, zástupce generálního ředitele mezinárodního oddělení společnosti GWM, uvedl: "V nejdůležitějších skupinách světových spotřebitelů postupně převládají mladí lidé, je proto nutné uspokojovat jejich individuální estetické potřeby. Za tímto účelem bude společnost GWM své modely i nadále čím dál více inovovat, aby globálním uživatelům poskytla rozmanitější výběr."

Autor: Bc. Filip Červinka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru