Otevřít menu
Doprava dnes
-

Havraň na Mostecku se dočká obchvatu, se stavbou se počítá v roce 2027

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje stavbu obchvatu Havraně na Mostecku. Obcí projíždějí denně stovky nákladních a osobních aut. Mimo obytné domy je odvede 4,5 kilometru dlouhá komunikace. Se zahájením stavby počítají silničáři v roce 2027.

14:59 / 6. března 2022
Havraň na Mostecku se dočká obchvatu, se stavbou se počítá v roce 2027i

Foto: denik.cz

Obcí prochází silnice I/27, která napojuje Most na dálnici D7 a dál pokračuje směrem na Žatec a Plzeň. Mezi obcemi Velemyšleves, Havraň a Čepirohy je dlouhá zhruba 8,4 kilometru. V první etapě se počítá se stavbou obchvatu. Druhá etapa zahrnuje opravu téměř čtyřkilometrového úseku silnice. Komunikace navazuje na obchvat Velemyšlevse, který slouží řidičům od konce roku 2016.

Ředitelství silnic a dálnic vybralo variantu západního obchvatu Havraně, ve které je hlavní trasa vedena mezi Havraní a místní částí Saběnice. Koridor hlavní trasy byl následně zanesen do Územního plánu obce Havraň a do Zásad územního rozvoje Ústeckého kraje. Trasa nevyžaduje demolice objektů. Na trase jsou plánovány dvě křižovatky a čtyři mosty. S dokončením stavby se počítá v roce 2029.
 

Publikoval: Bc. Filip Červinka (zdroj: ČTK)

 

zpět na články

inzerce

nahoru