Otevřít menu
Doprava dnes
-

Historickými vlaky se letos svezlo téměř pět tisíc cestujících

Letní prázdniny jsou za námi, ale jedna mimořádná jízda historického parního vlaku je stále před námi. Uskuteční se v sobotu 18. září při příležitosti dne otevřených dveří v Muzeu starých strojů a řemesel v Žamberku, které pro Pardubický kraj v letošním roce jízdy zajišťovalo. V rámci devíti jízd bylo prodáno 4 831 jízdenek, a to bez malých dětí, kterým nebylo nutné jízdenky pořizovat.

8:08 / 11. září 2021
Historickými vlaky se letos svezlo téměř pět tisíc cestujících

Loňský rok umožnil také úžasnou jízdu historickým vláčkem, ale z důvodů protiepidemických opatření jen v srpnu. Letos v polovině září se uskuteční další jízdy! „Po loňském zkráceném ročníku, kdy jsme z důvodu protiepidemických opatření mohli vyrazit na trať pouze v srpnu, byly letošní parní jízdy opravdu nadmíru úspěšné, o čemž svědčí 4 831 prodaných jízdenek, a to bez menších dětí, které se mohly svézt parním vlakem bez jízdenky. Takový výsledek a zájem cestujících je pro nás jednoznačným signálem k tomu, abychom v této turistické atraktivitě s Muzeem starých strojů a technologií v Žamberku pokračovali i v příštích letech a přemýšleli o dalších vylepšeních a servisu pro cestující,” uvedl hejtman Martin Netolický. 

Ačkoliv je již léto za námi, parní vlak provozovaný Muzeem starých strojů a technologií v Žamberku vyjede ve spolupráci s Pardubickým krajem ještě jednou, a to v sobotu 18. září při příležitosti dne otevřených dveří muzea. „Parní lokomotiva 555.0153 – Němka s klasickou souprava historického expresu Králický Sněžník vyjede po deváté hodině ranní z České Třebové, přes Ústí nad Orlicí a Letohrad až do Žamberku, odkud se v 16 hodin vrátí stejnou trasou zpět do České Třebové,” uvedl Michal Bednář z Muzea starých strojů a technologií v Žamberku. 

Kromě parního vlaku sveze návštěvníky také historický motorový vlak. „Jedná se o lokomotivu T478.1 „Zamračená“ s vozy Bix o kapacitě 150 cestujících. Souprava vyrazí o půl deváté ráno z Litomyšle a přes Vysoké Mýto, Choceň a Potštejn přijede do Žamberku. Zpět do Litomyšle by měla vyrazit v 16 hodin,” řekl Michal Bednář s tím, že doprava osob mezi muzeem a nádražím v Žamberku bude zajištěna autobusy.

Historickými vlaky se letos svezlo téměř pět tisíc cestujících . Historickými vlaky se letos svezlo téměř pět tisíc cestujících . Historickými vlaky se letos svezlo téměř pět tisíc cestujících .
zpět na články

inzerce

nahoru