Otevřít menu
Doprava dnes
-

Hlavní práce na Barrandovském mostě skončí už letos, místu se ve špičkách raději vyhněte

Na Barrandovském mostě v pondělí 11. března odstartovala závěrečná fáze několikaleté rekonstrukce. Uzavírka nájezdové rampy ze Strakonické a oprava severní části mostu bude komplikovat dopravu v metropoli až do srpna.

9:03 / 19. března 2024
Hlavní práce na Barrandovském mostě skončí už letos, místu se ve špičkách raději vyhněte

"Pondělní ranní dopravní špička patří k nejnáročnějším dopravním situacím v Praze. Já pevně doufám, že v příštích dnech se ta situace nějak ustálí a že si řidiči ta nová dopravní značení najedou. Znovu bych chtěl požádat všechny, aby skutečně si rozmysleli, zda není možné tu cestu odložit na jindy, jestli není možné jet jinudy, využít objízdné trasy, případně vykonat tu cestu jiným dopravním prostředkem,“ radí náměstek primátora hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Například díky vyhrazenému jízdnímu pruhu pro autobusy je možné se po Strakonické ulici dostat do centra mnohem rychleji než automobilem. Co se týká uzavírky, tak ta je podobná jako v předchozích etapách.

Objízdná trasa je vyznačená na Pražském okruhu, kdy u křížení se Strakonickou ulicí řidiči najíždí přímo na okruh a jedou směrem ke sjezdu na Písnici nebo potom dále k dálnici D1. V tomto směru je Pražský okruh bez poplatku. Aby veškeré práce proběhly pokud možno bez komplikací, stavbě předcházel doplňkový diagnostický průzkum předpětí, tedy lan, která nesou celý most.

„Tam se ukázalo, že ta lana jsou v podstatně horším stavu, než jsme předpokládali, to znamená, že tam jsou obdobné problémy, které byly na jižním mostě. Nás to lehce překvapilo, protože ten most byl mladší a ty predikce byly jiné, nicméně jsme na to přichystaní a most zesílíme dalšími volnými kabely. Není v tom žádná komplikace, pouze ten stav se ukázal horší, než se předpokládalo," popsal Josef Richtr, náměstek generálního ředitele TSK hl. m. Prahy.

Díky tomu, že se podařilo spojit III. a IV. etapu do jedné, znamená to sice, že letos bude cestování pro řidiče po Barrandovském mostě náročnější, dobrá zpráva ale je, že příští rok už bude most zcela bez uzavírek. To nejhorší by mělo skončit už letos na konci letních prázdnin.

Autor: Petr Dejnožka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru