Otevřít menu
Doprava dnes
-

Jihlavskou ulici ve Žďáru nad Sázavou čeká rekonstrukce

Na základě smlouvy o společném postupu zadavatelů připravuje Kraj Vysočina, Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko a město Žďár nad Sázavou rekonstrukci silnice II/353 v části ulice Jihlavské. 

10:53 / 9. prosince 2021
Jihlavskou ulici ve Žďáru nad Sázavou čeká rekonstrukce i

Foto: zdarskypruvodce.cz

Součástí zakázky bude mimo jiné také rekonstrukce dvou mostů, rekonstrukce stávajícího vodovodu i oprava autobusových zastávek. „Práce na půlkilometrovém úseku jedné z nejvytíženějších silnic na příjezdu do města od Jihlavy by měly začít na jaře příštího roku a práce potrvají až do konce října, kdy by měla být silnice zprůjezdněna v režimu předčasného užívání,“ prozrauje náměstek hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství Miroslav Houška.

Stavební práce, jejichž investorem je Kraj Vysočina, zahrnují nejen celou rekonstrukci vozovky v délce 531 metrů, ale také dvou mostních objektů nad železniční tratí Praha – Brno a nad železniční vlečkou do firmy ŽĎAS. Současně bude vyřešeno i odvodnění silnice. Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko uhradí rekonstrukci vodovodu v daném úseku a město Žďár nad Sázavou bude investorem oprav autobusových zastávek, nového chodníku pro pěší a nového místa pro přecházení. 

Rekonstrukce Jihlavské ulice si vyžádá podle konkrétních prováděných prací částečné nebo úplné omezení provozu, veškerá nákladní doprava bude v průběhu rekonstrukce odkloněna na objízdné trasy. Po dobu výstavby by měl být umožněn přístup vlastníkům nemovitostí i provizorní vjezd do přilehlých průmyslových areálů, stejně tak průjezd složek Integrovaného záchranného systému.

 

Autor: Jakub Cimburek (Zdroj: TZ Kraj Vysočina)

Jihlavskou ulici ve Žďáru nad Sázavou čeká rekonstrukce Foto: zdarskypruvodce.cz.
zpět na články

inzerce

nahoru