Otevřít menu
Doprava dnes
-

Jízdenka na léto od Českých drah zítra vstupuje v platnost

Sedmidenní jízdenka platná v pravidelných vlacích Českých drah po celé republice za 890 korun, 14 denní jízdenka za 1 290 korun. Držitelé aplikací IN mají slevu. S Jízdenkou na léto lze neomezeně cestovat, kdekoliv se zastavit a ujet třeba několik tisíc kilometrů.

15:52 / 30. června 2022
Jízdenka na léto od Českých drah zítra vstupuje v platnosti

Foto: ČD

Od pátku 1. července začíná platnost prázdninové Jízdenky na léto, kterou lze použít v sedmi nebo čtrnácti na sebe navazujících dnech. „V době platnosti umožňuje volné cestování spoji Českých drah bez omezení počtu spojů nebo ujetých kilometrů, a tak můžete během jednoho týdne projet celou republiku za pár korun. Podle zvoleného typu dokladu totiž vyjdou denní náklady na cestování mezi 78 a 127 korunami. Při současné cenně pohonných hmot ujedete autem za tuto částku zhruba 30 až 50 kilometrů, vlakem můžete cestovat třeba z Chebu do Ostravy. To je skoro 600 kilometrů,“ říká Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah.

Základní cena 7denní Jízdenky na léto je 890 korun a 14denní pak vyjde na 1 290 korun, pro držitele In Karty s platnou aplikací (např. IN 25, IN 50 atp.) platí zvýhodněná cena 790, resp. 1 090 Kč. Jízdenka na léto platí ve 2. třídě, ale je možné si dokoupit i časový nebo jednorázový doplatek pro 1. třídu. Do vlaků s povinnou rezervací je třeba zajistit si místenku. Jízdenky platí v období od 1. července do 31. srpna.

Už od začátku června až do konce srpna nabízejí České dráhy i Letní skupinovou jízdenku. K cestám ji může využít skupina až 5 osob, z toho maximálně 2 lidé mohou být starší 15 let. Cena jízdenky je 699 Kč a také platí v rámci celé České republiky. Z Moravy tak může celá rodina vyjet za tuto cenu na celodenní výlet třeba do Plzně nebo Chebu a cestou se může svézt našimi novými soupravami InterJet, nebo si může naplánovat třeba výlet do ČD Muzea v Lužné u Rakovníka, kde je k vidění řada parních lokomotiv a dalších železniční zajímavosti. Tuto jízdenku lze využít každý den v týdnu, tedy jak o víkendech, tak v pracovní dny. 

Existuje i levnější Letní skupinová jízdenka region pro jednotlivé kraje. Tyto jízdenky lze zakoupit pro kraje Středočeský, Moravskoslezský, Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Olomoucký, Karlovarský, Liberecký, Zlínský nebo Kraj Vysočina. Cena Letní skupinové jízdenky pro regiony se pohybuje mezi 229 až 329 korunami.

Letní skupinová jízdenka nabízí neomezené cestování spoji Českých drah ve 2. třídě regionálních i dálkových vlaků, pouze ve vlacích s povinnou rezervací je třeba zajistit si rezervaci místa. Jízdenka je síťová a má platnost jeden den. 

Publikoval: Petr Dejnožka (zdroj: TZ ČD)

zpět na články

inzerce

nahoru