Otevřít menu
Doprava dnes
-

Karlovarský kraj podporuje cyklistickou infrastrukturu. Z krajského rozpočtu míří na cyklostezky přes 5 milionů korun

Vedení Karlovarského kraje dlouhodobě podporuje cyklistické nadšence, a proto i letos vyhlašuje dotační program v hodnotě přesahující 5 milionů Kč. Účelem projektu je zejména podpoření výstavby a údržby cyklistických tras a stezek či doprovodné infrastruktury.

15:47 / 26. června 2023
Karlovarský kraj podporuje cyklistickou infrastrukturu. Z krajského rozpočtu míří na cyklostezky přes 5 milionů koruni

Foto: Karlovarský kraj dlouhodobě podporuje cyklistiku v regionu. Ilustrační foto. Zdroj: pixabay.com

V Karlovarském kraji vyráží s oblibou na kolo nejen cyklističtí nadšenci a matadoři, ale také turisté, kteří cyklovýlety spojují s objevováním krás zdejšího regionu. Kraj z tohoto důvodu každoročně vypisuje dotační programy, jejichž účelem je podpora projektů směřujících k budování a údržbě cyklistických tras a stezek, doprovodné infrastruktury, projektových dokumentací a rozvojových materiálů. Čerpání dotace bylo stanovené u neinvestičních aktivit maximálně na 300 tisíc Kč, u investičních akcí pak na 1 milion Kč.

„V letošním roce jsme obdrželi celkem 22 žádostí o poskytnutí dotace z rozpočtu Karlovarského kraje. Na realizaci neinvestičních aktivit to byly projekty za více než 3,1 milionu korun, na investiční akce pak bylo zažádáno přes 2 miliony korun. Vzhledem k tomu, že jsme pro letošek měli v rozpočtu na tento dotační titul připraveno 6 milionů korun a celková alokace programu nebyla vyčerpána, poskytneme požadované částky jednotlivým žadatelům v plné výši. Návrh na rozdělení dotací odsouhlasili krajští zastupitelé,“ uvedl Pavel Čekan, uvolněný člen zastupitelstva Karlovarského kraje.

Dotované projekty

Karlovarský kraj bude např. dotovat pravidelnou údržbu cyklostezek na území statutárního města Karlovy Vary. Dále uhradí dokončení projektové dokumentace k cyklostezce ve směru Chodov – Božičany – Nová Role nebo k cyklostezce Velká Hleďsebe – Valy. Opraven bude také povrch cyklostezky mezi Kolovou a Hájemi. Kraj bude ze svých prostředků financovat i nákup cyklistického mobiliáře v Kraji živých vod na Tepelsku. Podpory se dočkají i elektrokola, jelikož z dotačních prostředků budou pro ně pořízeny dobíjecí stanice, a to konkrétně v Merklíně a Plesné.

Publikoval: Karel Geba (zdroj: Karlovarský kraj)

zpět na články

inzerce

nahoru