Otevřít menu
Doprava dnes
-

Kolem Olomouce se opraví několik mostů na dálnici D35! Opraví se most i v Jílovém

Tento týden začne Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opravovat několik mostů na dálnici D35 kolem Olomouce. Práce započnou v sobotu 4. března 2023, které se budou týkat akce „Rekonstrukce mostů D35-147, D35-148a – stavební úpravy na mostech“. Opravy potrvají do první poloviny září letošního roku. Provoz bude veden obousměrně v režimu pruhů 2+2.

7:58 / 28. února 2023
Kolem Olomouce se opraví několik mostů na dálnici D35! Opraví se most i v Jílovémi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.

Práce spočívají v provedení kompletní rekonstrukce vozovkového souvrství

„Práce u EXITu 272 na Tovačov spočívají v provedení kompletní rekonstrukce vozovkového souvrství, dojde k vyrovnání výškových rozdílů nosných konstrukcí, stavbaři také zajistí protikorozní opatření, položí nové izolace včetně oprav říms a bezpečnostních zařízení. Součástí zhruba půlročního harmonogramu jsou nové mostní závěry, ložiska, kabely i značení,“ prozradil Miroslav Mazal z týmu komunikace ŘSD. ŘSD vybralo ve veřejné soutěži z šesti účastníků nejvýhodnější nabídku stavební firmy IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc. Celková opravy mostů by měla stát okolo 111 milionů Kč bez DPH.

"V Jílovém na silnici I/13 plánujeme tento rok opravit most (ev. č. 13-081) přes Hornojílovský potok, který se nachází v zastavěné části obce. Projektovou dokumentaci máme hotovou a nyní připravujeme zahájení výběrového řízení na zhotovitele stavby, přičemž jedním z hodnotících kritérií je také doba pro uvedení stavby do provozu. Předpokládáme, že realizace potrvá 16 až 20 týdnů. Stavební práce budou probíhat za částečné uzavírky s řízeným kyvadlovým provozem. O termínu zahájení opravy s předpokládanou cenou 7 mil. Kč bez DPH vás budeme včas informovat," prozradila Dana Zikešová z ŘSD.

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: ŘSD)

Kolem Olomouce se opraví několik mostů na dálnici D35! Opraví se most i v Jílovém Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.. Kolem Olomouce se opraví několik mostů na dálnici D35! Opraví se most i v Jílovém Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD..
zpět na články

inzerce

nahoru