Otevřít menu
Doprava dnes
-

Kolínská nemocnice otevře nové parkoviště pro zaměstnance, bude mít přes 500 míst

Kolínská nemocnice dokončila stavbu nového parkoviště pro zaměstnance, v provozu bude od 2. května. Parkoviště za více než 40 milionů korun bez DPH, na kterém se pracovalo od loňského září, bude mít 511 parkovacích míst, řekla ČTK mluvčí nemocnice Stanislava Kubincová.

11:03 / 25. dubna 2022
Kolínská nemocnice otevře nové parkoviště pro zaměstnance, bude mít přes 500 místi

Foto: kolin.cz

"Nová parkovací místa jsou primárně určena pro zaměstnance, tím dojde k uvolnění veškerých parkovacích míst v přední části areálu pro parkování pacientů a klientů nemocnice s celkovým počtem 120 míst," uvedla Kubincová. Pro handicapované bude vyhrazeno 14 míst a dvě místa mohou využívat řidiči elektromobilů.

Parkoviště vzniklo v jihozápadní části areálu, na pozemcích, které lidé dříve využívali pro zahrádkářské účely.

Nemocnice Kolín se poslední roky potýkala s nedostatkem parkovacích míst uvnitř areálu i v jeho okolí, areál a výjezd z něj musí být průjezdný pro vozidla integrovaného záchranného systému. V roce 2014 nemocnice zprovoznila parkoviště pro 120 aut v přední části areálu.

Oblastní nemocnice Kolín, která je jednou z pěti nemocnic Středočeského kraje, letos plánuje například ještě rekonstrukci šaten zaměstnanců v pavilonu O nebo stavební úpravy pro umístění přístrojů magnetické rezonance.

Publikoval: Bc. Filip Červinka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru