Otevřít menu
Doprava dnes
-

Komplikace pro Prahu: V Kbelské ulici bude omezena doprava kvůli rekonstrukci železničního mostu

Frekventovanou Kbelskou ulici v úseku Novopacká a Kolbenova na rozhraní městských částí Praha 9 a Praha 14 čeká v nejbližších dnech částečná uzavírka pro automobilovou dopravu, která potrvá do letošního září. Krátkodobě pak bude úsek zcela uzavřen od ranních hodin v sobotu 12. března 2022 do poledne následujícího dne a pravděpodobně dále také první květnový víkend. Důvodem omezení je rekonstrukce železničního mostu, který se nachází nad komunikací a je součástí aktuálně obnovovaného úseku železniční trati spojující pražské Vysočany se středočeskou Lysou nad Labem.

17:18 / 8. března 2022
Komplikace pro Prahu: V Kbelské ulici bude omezena doprava kvůli rekonstrukci železničního mostui

Foto: archiv MHMP

Státní organizace Správa železnic se v rámci rekonstrukce traťového úseku Mstětice – Praha-Vysočany chystá v těchto dnech zahájit obnovu železničního mostu přes Kbelskou ulici, které se tak nevyhne dopravní omezení.

Kvůli demontáži stávající nosné konstrukce mostu a montáži nové bude krátkodobě nutné zcela uzavřít komunikaci v úseku mezi kříženími s Novopackou a Kolbenovou ulicí. Stane se tak od soboty 12. března 2022 od 7:00 hodin do neděle 13. března 2022 maximálně do 12:00 hodin. Pokud práce skončí dříve, okamžitě se úsek znovu otevře. Další úplná uzavírka se na stejném místě předběžně předpokládá o víkendu 7. až 8. května 2022, záležet však ještě bude na tom, jak rychle budou práce postupovat.

Obousměrná objízdná trasa pro veškerou dopravu bude vedena po trase Kolbenova ­– Chlumecká – Pražský okruh (D0) – Novopacká. Dočasně uzavřený úsek bude objíždět také autobusová linka MHD číslo 110.

Náročná obnova železničního mostu si kromě toho vyžádá také částečnou uzavírku, která bude dlouhodobější a potrvá pravděpodobně do 23. září 2022. V tomto případě bude v obou směrech zachován provoz ve dvou jízdních pruzích, které však budou zúženy na šířku 2,5 m a 3,25 m a povedou podél středního dělícího pásu. Komunikace bude v místě omezení opatřena přenosným dopravním značením a zařízením.

Publikoval: Bc. Filip Červinka (zdroj: praha.eu)

zpět na články

inzerce

nahoru