Otevřít menu
Doprava dnes
-

Konečný účet veřejné postrkové služby čítá téměř 6 000 nákladních vlaků

Veřejnou přípřežní a postrkovou službu Správy železnic využilo za více než dva roky 5 930 nákladních vlaků, celkem je posílilo 8 233 lokomotiv. Tato nabídka byla zavedena od dubna 2021 na sklonově náročné trati Brno – Havlíčkův Brod – Kutná Hora, která sloužila jako odklonová trasa v souvislosti s rozsáhlou modernizací koridorového úseku z jihomoravské metropole do Prahy přes Českou Třebovou.  

8:47 / 15. července 2023
Konečný účet veřejné postrkové služby čítá téměř 6 000 nákladních vlakůi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Správa železnic.

Přepravní výkon přípřežní a postrkové služby přesáhl miliardu hrubých tunových kilometrů

Postrkovou službu zajišťovala pro Správu železnic společnost RegioJet. Pro potřebné výkony vyhradila čtyři elektrické lokomotivy, které byly nepřetržitě k dispozici. Jejich služba trvala do 30. června letošního roku, kdy skončilo poslední velké omezení na trase 1. koridoru. Celkové náklady byly vyčísleny na 220,5 milionu korun včetně DPH.

Na maximální využití vozidel a organizaci práce strojvedoucích dohlížel jeden provozní dispečer. Ve stanicích Brno-Maloměřice a Kutná Hora hl. n. pak připojování a odpojování lokomotiv zajišťovali vyhrazení dopravní zaměstnanci.

Přepravní výkon přípřežní a postrkové služby přesáhl miliardu hrubých tunových kilometrů. Pokud by se stejné množství nákladu mělo přepravit po silnici, by bylo zapotřebí 21 milionů plně naložených silničních nákladních souprav.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: SŽ)

zpět na články

inzerce

nahoru