Otevřít menu
Doprava dnes
-

Kvůli insolvenčnímu řízení se zastavily práce na mostech u Kfel

Na hlavním tahu z Karlových Varů na Plzeň byly zastaveny stavební práce na dvou mostech (ev. č. 20-007 a 20-008) u obce Kfely na silnici I/20. Důvodem je insolvenční řízení, v němž se společnost Raeder & Falge s.r.o., jakožto zhotovitel stavby, nachází.

15:48 / 12. srpna 2022
Kvůli insolvenčnímu řízení se zastavily práce na mostech u Kfeli

Foto: ŘSD

Staveniště firma opustila a s karlovarskou Správou ŘSD ČR nyní nekomunikuje. Doposud byly provedeny bourací práce nad nosnou konstrukcí a základech obou mostů. Stávající nosné konstrukce jsou částečně obnažené, proto je potřeba co nejdříve dokončit jejich opravu či je zakonzervovat. Aktuálně monitorujeme a analyzujeme stav obou mostů, na základě čehož pak zvolíme další postup.

Na místě bude do konce listopadu 2022 platit stávající úplná uzavírka s objízdnou trasou po souběžné provizorní vozovce pro vozidla do 3,5 t, kde kyvadlový provoz řídí semafory. Vozidla nad 3,5 t jsou pak odkloněna přes Bochov a poté zpět na Toužim. Dočasné dopravní značení na objízdné trase plánujeme upravit tak, aby během zimního období byla souběžná komunikace sjízdná pro všechny vozidla a bylo možné na tomto úseku provádět zimní údržbu.

Publikoval: Filip Červinka (zdroj: ŘSD)

zpět na články

inzerce

nahoru