Otevřít menu
Doprava dnes
-

Kvůli údržbě se letecký provoz na tři měsíce přesune na vedlejší dráhu

Na pražském letišti bude letecký provoz opět na tři měsíce převeden na vedlejší dráhu 12/30. Od 28. března do 1. července bude totiž na hlavní vzletové a přistávací dráze 06/24 a souvisejících plochách probíhat plánovaná údržba a odložené opravy. Na vedlejší dráhu se přesune i webová kamera, díky níž se nepřeruší online přenos z pražského letiště.

10:23 / 4. března 2022
Kvůli údržbě se letecký provoz na tři měsíce přesune na vedlejší dráhui

Foto: pixabay.com

Vedlejší dráha bude v provozu ve své plné délce 3250 m. Odborníci budou na hlavní dráze provádět technické a stavební činnosti související se zvýšením bezpečnosti provozu. "Kromě pravidelné údržby dojde i na důležitou rekonstrukci pojezdové dráhy B vedoucí na ranvej a navýšení kapacity části kabelovodu pro světelné zabezpečení dráhy. Tyto dvě akce jsou časově nejnáročnější a mají největší přínos na zvýšení provozní bezpečnosti,” říká Václav Válek, ředitel provozu letištních ploch.

“Jsme si vědomi toho, že využívání vedlejší dráhy nevhodně zvýší provoz letadel nad hustě osídlenými částmi Prahy a Kladenska, ale jediným systémovým řešením do budoucna je realizace projektu paralelní dráhy,” uvádí předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos.

Další nutné úpravy hlavní dráhy souvisí s implementací požadavků na bezpečnost provozu daných legislativou Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA).

Směr provozu (odlet směr Praha, nebo Kladno) závisí na aktuálních meteorologických podmínkách, zejména větru. Preferovaným směrem je ale přistání od Prahy a vzlet na Kladno.

Další aktuální informace jsou uvedené i na Twitteru Letiště Praha.

 

Publikovala: Dagmar Lánská (zdroj: www.prg.aero)

zpět na články

inzerce

nahoru