Otevřít menu
Doprava dnes
-

Leo Express nově povede z pozice jednatele Martin Bala

Železničního a autobusového dopravce Leo Express nově povede z pozice jednatele Martin Bala. Ve funkci vystřídal Jakuba Svobodu, který se rozhodl po více než sedmi letech ve firmě skončit. Bala se zároveň stal členem představenstva Leo Expressu. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí společnosti Emil Sedlařík.

18:56 / 11. května 2022
Leo Express nově povede z pozice jednatele Martin Bala

V závěru loňského roku se předsedou představenstva Leo Expressu stal zástupce španělského vlastníka Manel Villalante.

Bala bude jednatelem dvou společností ve skupině, konkrétně Leo Express a Leo Express Tenders. Zároveň se stal členem představenstva Leo Express Global, které jednotlivé firmy zastřešuje. Bala má podle mluvčího 34letou praxi na železnici a v Leo Expressu pracoval od roku 2019 jako provozní ředitel a člen rady jednatelů a představenstva jednotlivých společností ve skupině dopravce.

"Úkolem pana Baly je příprava společnosti na rozvoj stávajících tratí a expanze na tratě nové," řekl dnes Sedlařík.

Pokračují tak změny v čele Leo Expressu, které začaly loni, kdy poloviční podíl v Leo Expressu získaly španělské státní dráhy Renfe, pětiprocentní podíl pak švédská firma EuroMaint. Další část drží zakladatel Leo Expressu, podnikatel Leoš Novotný.

Leo Express je soukromý železniční a autobusový dopravce, společnost v roce 2010 založil podnikatel Leoš Novotný. Před pandemií Covid-19, v roce 2019, celá skupina zaznamenala zisk 150 milionů Kč, obrat jí tehdy vzrostl zhruba o čtvrtinu na téměř 1,1 miliardy korun. Výsledky hospodaření v letech 2020 a 2021 firma zatím nezveřejnila.

Publikoval: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru