Otevřít menu
Doprava dnes
-

Letadlem z Českých Budějovic do Řecka a Turecka už příští léto. První zájezdy jsou již v prodeji

Už během příštího léta budou moct cestující odletět na dovolenou přímo z letiště v Českých Budějovicích. Čedok už připravuje zájezdy do Řecka či Turecka. V jeho nabídce se objeví nejčastěji čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové resorty s programem all inclusive. Lety zajistí společnost Smartwings.

10:17 / 12. prosince 2022
Letadlem z Českých Budějovic do Řecka a Turecka už příští léto. První zájezdy jsou již v prodejii

Foto: Letiště v Českých Budějovicích. Zdroj: Jihočeský kraj

První lety z českobudějovického letiště se uskuteční už začátkem srpna příštího roku. Cestující budou moci využít letecká spojení do Řecka či Turecka, dvou nejoblíbenějších prázdninových destinací. Dopravní kancelář Čedok již připravuje svoji nabídku zájezdů na příští rok právě s odletem z Českých Budějovic. Čedok nabídne nejprodávanější a nejoblíbenější hotely na řeckém ostrově Rhodos a na Turecké riviéře, nejčastěji čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové resorty s programem all inclusive.

„Historicky první odlety z Českých Budějovic odstartujeme již příští rok a od začátku srpna budeme poprvé v historii létat z českobudějovického letiště na řecký Rhodos a na Tureckou riviéru. Nově nabídneme obyvatelům Jihočeského kraje a širší spádové oblasti odlety na dovolenou do dvou populárních letních destinací, které mohou rezervovat v předprodejích už od tohoto týdne. Čedok tak jako jediná cestovní kancelář na trhu bude během následující sezóny provozovat charterové lety ze všech českých regionálních letišť,“ informoval Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Jako první dopravce zajistí charterové lety letecká společnost Smartwings. Pasažéři se proletí letadly typu Boeing 737 až pro 189 cestujících v ekonomické třídě. Cestující si budou moct vybrat i z nabídky poznávacích zájezdů. Letiště v Českých Budějovicích tak splní potřebné požadavky pro pravidelný civilní letecký provoz a nově získá u mezinárodní organizace IATA kód letiště JCL.

„Jsem rád, že můžu konečně po dlouhých letech, kdy se na letišti v Českých Budějovicích nic nedělo, říct – tak letíme! Spolu s Úřadem pro civilní letectví a Řízením letového provozu jsme poslední měsíce pracovali na tom, aby se letiště podařilo rozlétat. Chci všem poděkovat za přístup, protože bez koordinace všech těchto partnerů a jejich podpory bychom to nezvládli.  Díky tomu jsme mohli zahájit spolupráci s cestovní kanceláři Čedok a ta již přinesla výsledky. Jihočeši tak budou už za nějakých osm měsíců létat z Českých Budějovic na dovolenou do Řecka a Turecka. Fakt, že Čedok již spustil prodej zájezdů, je pro všechny Jihočechy po všech těch letech klíčové sdělení,“ uvedl Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje.

Do turecké Antalye poletí klienti Čedoku z Českých Budějovic každý pátek od 4. srpna 2023, na řecký Rhodos každé pondělí od 7. srpna 2023. 

„Těší nás, že Smartwings budou prvním leteckým dopravcem, který ve spolupráci s Čedokem nabídne z Letiště České Budějovice přímá letecká spojení do oblíbených dovolenkových destinací v Turecku a Řecku již v příští letní sezóně. Věříme, že do budoucna počet letů i destinací, kam budou naše letadla z jihu Čech směřovat, ještě vzroste. Jihočeské letiště se tak stane již šestým českým letištěm, odkud budeme provozovat naše lety,“ dodal Petr Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

Kompletní nabídka zájezdů s odlety z Českých Budějovic je již k dispozici na webových stránkách společnosti Čedok.

Publikovala: Lucie Sogelová (zdroj: Jihočeský kraj)

zpět na články

inzerce

nahoru