Otevřít menu
Doprava dnes
-

Ukrajinský dopravce SkyUp Airlines zahajuje provoz letů mezi Prahou a Kyjevem

Ukrajinská letecká společnost SkyUp Airlines vypravila svůj první let z Kyjeva do Prahy. V tuto chvíli bude dopravce provozovat tři spoje týdně, vždy v úterý, ve čtvrtek a v neděli. Vhodně zvolené časy letů umožňují využití spojení jak pro turistické účely, tak pro služební cesty. Dopravce v budoucnu plánuje navýšit počet frekvencí na lince.

20:57 / 3. října 2021
Ukrajinský dopravce SkyUp Airlines zahajuje provoz letů mezi Prahou a Kyjevem

„Jsme rádi, že se naše letadla konečně vrací do Prahy. Před pandemií jsme provozovali lety ze Lvova a Charkova a nyní spouštíme novou linku z Kyjeva. Pro naši leteckou společnost jde o významnou destinaci a jsme rádi, že můžeme cestujícím nabídnout i výhodné podmínky v podobě časů odletů, flexibilních tarifů a doplňkových služeb. Děláme vše pro to, aby byla každá cesta do Kyjeva pro české turisty a podnikatele co nejkomfortnější,“ řekl Dmytro Seroukhov, generální ředitel SkyUp Airlines, a dodal: „Rovněž chceme vyjádřit srdečné díky Velvyslanectví Ukrajiny v České republice za plodnou spolupráci. Vážíme si jak vaší pomoci při organizování loňských repatriačních letů, tak stálé a spolehlivé informační podpory.“

Ukrajina a Česká republika jsou důležitými obchodními partnery a vzájemná spolupráce mezi oběma zeměmi posiluje. Podle údajů Velvyslanectví Ukrajiny v České republice se Ukrajina v roce 2020 umístila na 22. místě mezi zahraničními obchodními partnery České republiky. Letos se očekává ještě vyšší ekonomická výkonnost, přičemž otevřené hranice a přímé lety k tomuto trendu významně přispívají. Mezi zeměmi byla rovněž uzavřena mezivládní dohoda o podpoře a vzájemné ochraně investic, díky níž jsou obchodní vztahy transparentní. 

Kyjev, hlavní město Ukrajiny, je městem s historií delší než 1 500 let. V současné době ve městě žije několik milionů obyvatel. Kyjev turistům nabízí mnoho atrakcí od muzeí a historických budov po zábavní centra, krajinné parky a mohutnou řeku Dněpr. Město má vybudované dobré spojení se všemi ukrajinskými regiony, které umožňuje dostat se z Kyjeva do kteréhokoli místa v zemi – od Karpat na západě po Černé moře na jihu.

Z ukrajinského hlavního města se také cestující snadno dostanou do různých částí světa. Se společností SkyUp můžete objevovat Zanzibar, Almaty nebo Taškent. Časy navazujících letů jsou upraveny tak, aby byl přestup bezproblémový.

Autor: Jakub Cimburek

zpět na články

inzerce

nahoru