Otevřít menu
Doprava dnes
-

Letadlo ruského Aeroflotu údajně narušilo vzdušný prostor Kanady!

Letadlo ruské letecké společnosti Aeroflot v neděli 27. února narušilo kanadský vzdušný prostor. Kanada své nebe pro ruská letadla ve stejný den uzavřela kvůli invazi ruské armády na Ukrajinu, o které minulý týden rozhodl prezident Vladimir Putin. 

19:03 / 28. února 2022
Letadlo ruského Aeroflotu údajně narušilo vzdušný prostor Kanady!i

Foto: sputniknews.cz

S odvoláním na prohlášení kanadského regulačního orgánu Transport Canada o výše zmíněných informacích informovala agentura Reuters. „Jsme si vědomi toho, že let 111 společnosti Aeroflot porušil zákaz, který byl dnes vydán pro ruské lety využívající kanadský vzdušný prostor,“ uvedl v neděli pozdě večer na Twitteru úřad. 

Letadlo směřovalo z floridského Miami do Moskvy a podle internetové služby FlightRadar24 odstartovalo v 15:12 SELČ. Mezi Ruskem a Kanadou nejsou žádné přímé lety, ale několik ruských letů dosud denně létalo kanadským vzdušným prostorem do jiných zemí, uvedl mluvčí ministra dopravy Omara Alghabry.

Mezi prvními zakázalo ruským letadlům vstup do vzdušeného prostoru Česko


Společnost Transport Canada uvedla, že v návaznosti na toto porušení zahájí přezkum jednání společnosti Aeroflot a kanadského poskytovatele služeb řízení letového provozu Nav Canada.

Kanada uvalila na Rusko za invazi na Ukrajinu přísné sankce, které společně se Spojenými státy a EU namířila také proti ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a ministru zahraničí Sergeji Lavrovovi. Je také součástí západní aliance, která v sobotu zablokovala vybrané ruské banky v platebním systému SWIFT.

Mezi prvními zakázalo ruským letadlům vstup do vzdušného prostoru Česko, v neděli se přidaly například Rakousko, Německo a další evropské země. Evropská unie v neděli ohlásila, že celý unijní vzdušný prostor se uzavře pro všechna ruská letadla včetně soukromých letounů ruských oligarchů.

 

Publikoval: Bc. Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru