Otevřít menu
Doprava dnes
-

Skupina Letiště Praha v loňském roce dosáhla na hrubý zisk 145 milionů Kč

Skupina Letiště Praha dosáhla v minulém roce na provozní zisk 145 milionů korun. To pro tuto skupinu znamená meziroční zlepšení o 862 milionů korun, přičemž se letiště loni, i přes pokračující covidovou krizi, dostalo ze ztráty a počítá s dalším růstem. Dnes o tom informovali zástupci letiště.

10:30 / 10. června 2022
Skupina Letiště Praha v loňském roce dosáhla na hrubý zisk 145 milionů Kči

Foto: Letiště Václava Havla. Zdroj: Letiště Václava Havla.

Z pohledu provozního hospodaření můžeme být lehce optimističtí

Pražské letiště Václava Havla vloni odbavilo téměř 4,4 milionu cestujících. Meziročně je to o téměř pětinu více, stále však hluboko pod úrovní před vypuknutím pandemie koronaviru.

"I z pohledu provozního hospodaření můžeme být lehce optimističtí, protože jsme se dostali do mírně kladného výsledku a zastavili jsme další prohlubování zadluženosti naší společnosti. Rok 2021 byl rovněž ve znamení obnovování spojení a navýšení počtu frekvencí do již obsluhovaných destinací. Přivítali jsme pět zcela nových dopravců a přidali spojení do šesti nových destinací, včetně vzdálených exotických míst. Svou provozní základnu v Praze v listopadu otevřel německý dopravce Eurowings,“ okomentoval uplynulý rok předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos.

Mateřská společnost Letiště Praha loňský rok uzavřela s hrubým ziskem 190 milionů korun. Meziročně se tak přehoupla ze ztráty 459 milionů korun v roce 2020. Dceřiná firma Czech Airlines Handling, která na letišti zajišťuje odbavování, vloni naopak skončila ve ztrátě 47 milionů korun, meziročně o 79 milionů nižší. Šéf této společnosti Tomáš Svoboda připomněl, že firmě pomohlo ke snížení ztráty například získání nových zákazníků, jako jsou společnosti Finnair, EgyptAir či Eurowings. Narostlo také odbavení cargo letů.

Další dceřiná společnost Czech Airlines Technics (CSAT), která má na starosti údržbu a opravy letadel i letadlové techniky, vykázala za rok 2021 zisk dva miliony korun. Předloni měla ztrátu 132 milionů korun. "První část roku byla poznamenaná výpadkem zakázek, a to silně ovlivnilo její nastavení. Následně jsme navázali na nově zavedenou službu parkování letadel a rozšířili spolupráci s leasingovými společnostmi jak v segmentu generálních oprav letadlových podvozků, tak i těžké údržby. Ve druhé části roku tak naše společnost díky tomu opět plnohodnotně vytížila všechny kapacity,“ řekl šéf CSAT Pavel Haleš.

V letošním roce provoz na pražském letišti zatím roste rychleji, než se původně předpokládalo. Letiště v prvním čtvrtletí odbavilo kolem 1,4 milionu cestujících, což je sice asi 40 procent provozu z předkrizového období, zároveň je to však výrazně více než loni. Letiště tak nyní i přes zastavení letů na Ukrajinu a do Ruska odhaduje, že za celý rok by mělo odbavit až 9,6 milionu pasažérů. Je to o milion více, než predikovalo na začátku roku. Před krizí letiště odbavilo 17,8 milionu cestujících za rok. Provoz by měl dál růst i během léta, kdy letiště nabídne přímé lety do přibližně 150 destinací.

V roce 2018 se pražské letiště stalo 36. nejrušnější letištěm v Evropě podle počtu přepravených pasažérů, zároveň se jedná o nejrušnější letiště v České republice. Podobný počet pasažérů odbavila letiště v Ženevě nebo v Hamburku.

Publikoval: Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru