Otevřít menu
Doprava dnes
-

Letiště Václava Havla Praha je jedno z nejlepších v Evropě. Hodnotili cestující

Letiště Václava Havla Praha získalo na základě hodnocení pasažérů cenu Airport Service Quality Award za rok 2021. Každoročně ji uděluje mezinárodní sdružení letišť Airports Council International nejlepším letištím s prokazatelně nejvyšší spokojeností cestujících s poskytovanými službami. Toto ocenění získalo pražské letiště v kategorii evropských letišť s 15 až 25 miliony odbavených cestujících již počtvrté v řadě.

7:34 / 13. března 2022
Letiště Václava Havla Praha je jedno z nejlepších v Evropě. Hodnotili cestujícíi

Foto: www.prg.aero/LP

„Také v roce 2021 měla na osobní dopravu velký vliv pandemie COVID-19 z důvodu neustále se vyvíjejících opatření a nových očekávání. Ta ovlivňovala způsob, jak cestující vnímali letiště jako takové. Tato cena je pro nás symbolem uznání, že jsme šli správným směrem a plnili jsme dobře své závazky vůči všem našim zákazníkům. Děkuji především našim zaměstnancům, protože díky nim jsme si cenu zasloužili už počtvrté za sebou,“ říká předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos.

Na základě údajů z roku 2021 získaných od 370 000 respondentů bylo uděleno celkem 111 cen 88 letištím na světě. Oceňované kategorie zahrnují Nejlepší letiště podle velikosti (počet odbavených cestujících za rok) a regionu, a dále Nejlepší hygienická opatření v rámci regionu.

„Po druhém roce pandemie jsou letošní vítězové cen Airport Service Quality těmi, kteří dokázali zvláště dobře reflektovat zákaznickou zkušenost a priority v nejnáročnější době celé historie našeho odvětví,“ sdělil CEO ACI World Luis Felipe de Oliveira, a ještě dodal: „Jsme nesmírně hrdí na jejich zářný příklad v rámci poskytování té nejlepší zákaznické zkušenosti.“

Seznam všech vítězů je uveden na internetových stránkách Airports Council International.

Mezinárodní rada letišť ACI World

Mezinárodní rada letišť (Airports Council International, ACI) je obchodním sdružením světových letišť. Sdružení bylo založeno v roce 1991 s cílem podpořit spolupráci mezi členskými letišti a dalšími partnery působícími v segmentu letectví, včetně Mezinárodní organizace civilního letectví (International Civil Aviation Organization), Mezinárodní asociace leteckých dopravců (International Air Transport Association) a Organizace civilních letových navigačních služeb (Civil Air Navigation Services Organization). ACI zastupuje preferované zájmy letišť během klíčových fází vývoje směrnic. Přispívá tak zásadním způsobem k zajištění globálního systému letecké přepravy, který je bezpečný, zabezpečený, efektivní a ekologicky udržitelný. V lednu 2022 mělo ACI 717 členů obsluhujících 1950 letišť ve 185 zemích.

Program Airport Service Quality (ASQ) Mezinárodní rady letišť ACI představuje přední světový nástroj měření a srovnávání zákaznické zkušenosti na letištích. ASQ provádí ročně (resp. před pandemií Covid-19) 640 000 individuálních dotazníkových šetření v 91 zemích a 50 jazycích.

Další aktuální informace jsou uvedeny na Twitteru Letiště Praha.

 

Publikovala: Dagmar Lánská (zdroj: www.prg.aero)

zpět na články

inzerce

nahoru