Otevřít menu
Doprava dnes
-

Limitovaná edice Lítačky k výročí pražského metra je v prodeji

Od dnešního dne si mohou cestující pražské MHD zakoupit limitovanou edici karty Lítačka. Tuto kartu zdobí speciální design vytvořený k 50. výročí zahájení provozu metra v Praze.

9:49 / 17. června 2024
Limitovaná edice Lítačky k výročí pražského metra je v prodejii

Foto: Design nové limitované edice Lítačky. Zdroj: SDP ČR

U příležitosti 50. výročí zahájení metra v Praze vydal Operátor ICT ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) limitovanou edici karty Lítačka. Tu lze pořídit v kontaktním centru Lítačky ve Škodově paláci v Jungmannově ulici, ve čtyřech Infocentrech DPP ve stanicích metra Anděl, Hradčanská, Můstek, Nádraží Veleslavín a na třech předprodejních místech – tradičně v budově Centrálního dispečinku DPP a ve stanicích metra Letňany a Roztyly za správní poplatek 200 Kč.

„Pro design limitované edice karty Lítačka jsme se inspirovali unikátními obklady stěn, které navrhl hlavní architekt pražského metra Jaroslav Otruba. Dlaždice zvané lidově ‚prsa‘ a ‚antiprsa‘ jsou charakteristické pro linku A. Tento design jsme vybrali jako reprezentativní pro kulturní a technické dědictví pražského metra, které je považováno za jedno z nejkrásnějších a nejefektivnějších na světě,“ uvedl Zdeněk Hřib, 1. náměstek primátora hlavního města Prahy pro oblast dopravy a předseda dozorčí rady DPP.

Zatím je k prodeji 20 tisíc kusů karet, a pokud by byl zájem veřejnosti velký, společnost Operátor ICT zváží dodatečné navýšení speciální edice karet. Už v minulosti byly limitované edice karty Lítačka u veřejnosti velmi oblíbené, zmiňme například charitativní edici Maappi nebo edici připomínající 100. výročí založení Československa.

„Dnes je to téměř přesně rok, co jsme na našich vybraných sedmi prodejních místech zahájili výrobu a vydávání karet Lítačka. Za tu dobu jsme cestujícím vydali více než 14 110 karet. Lítačka s designem ikonických eloxovaných hliníkových obkladových kazet z trasy A je vůbec první speciální edicí této karty, která je věnována nějakému výročí pražské MHD. Cíleně jsme pro ni vybrali kazetu v barvě Champagne, protože obklady v tomto odstínu jsou použity ve všech stanicích od Hradčanské po Floru, a tvoří tak spojovací linii. Speciální edice karty Lítačka je dalším příspěvkem do portfolia dárkových předmětů, které jsme připravili k 50. výročí zahájení provozu pražského metra. Příští rok oslavíme další dvě významná výročí týkající se MHD v Praze: 150 let od zahájení provozu MHD jako takové a 100 let od zahájení provozu pravidelné autobusové dopravy. Pevně věřím, že společně s Operátorem ICT se nám povede připravit pro fanoušky MHD další limitované edice karet Lítačka i k těmto výročím,“ popsal Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

Publikovala: Lucie Sogelová (zdroj: SDP ČR)

zpět na články

inzerce

nahoru