Otevřít menu
Doprava dnes
-

Lufthansa je díky nákladní dopravě zpět v provozním zisku

Německá letecká společnost Lufthansa se ve třetím čtvrtletí poprvé od začátku pandemie vrátila k zisku. Pomohl jí k tomu příznivý vývoj v nákladní dopravě a také oživení poptávky po osobní letecké dopravě po zmírnění koronavirových restrikcí. Očištěný provozní zisk za červenec až září činil 17 milionů eur (434,5 milionu Kč) ve srovnání se ztrátou téměř 1,3 miliardy eur ve stejném období loni, uvedla dnes firma.

19:22 / 3. listopadu 2021
Lufthansa je díky nákladní dopravě zpět v provozním ziskui

Foto: lufthansa.com

Analytici podle ankety firmy čekali ve čtvrtletí provozní ztrátu, a to 33 milionů eur. Tržby se téměř zdvojnásobily na 5,2 miliardy eur, analytici v průměru čekali tržby 5,5 miliardy eur. Čistá ztráta se snížila na 72 milionů eur z téměř dvou miliard eur loni.

K zisku přispěla ve třetím čtvrtletí hlavně nákladní doprava. Pravidelná osobní letecká doprava vykázala ztrátu, poptávka od cestujících se však začíná zvyšovat díky zmírnění koronavirových omezení. Podle aerolinek se počet rezervací vrátil na čtyři pětiny úrovně před krizí a silný je zájem o letenky v prémiové třídě. V příštím roce chce Lufthansa nabízet více než 70 procent své obvyklé kapacity.

"Díky růstu poptávky po služebních cestách a rekordnímu výsledku Lufthansa Cargo jsme zvládli další milník na cestě z krize," uvedl generální ředitel Carsten Spohr. Lufthansa minulý měsíc dokončila plán zvýšit kapitál o dvě miliardy eur, aby mohla splatit vládní finanční pomoc.

Spohr dodal, že za celý letošní rok plánuje firma snížit provozní ztrátu proti loňskému roku alespoň o polovinu. Loni provozní ztráta činila téměř 5,5 miliardy eur, uvedla agentura DPA.

Autor: Bc. Filip Červinka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru