Otevřít menu
Doprava dnes
-

Město bez smrtelných dopravních nehod? Valašské Meziříčí má jasný cíl

Valašské Meziříčí – město bez závažných dopravních nehod, takový je cíl představitelů radnice. O tom, že se jej postupně daří naplňovat, svědčí nejen řada organizovaných aktivit, ale také předávání dobré praxe dalším městům a obcím napříč republikou.

19:12 / 12. listopadu 2021
Město bez smrtelných dopravních nehod? Valašské Meziříčí má jasný cíli

Foto: valasskemezirici.cz

Od letošního roku má valašskomeziříčská radnice k dispozici Strategii bezpečnosti silničního provozu na roky 2021-2030 (dále Strategie). Tu připravila místní Komise BESIP ve spolupráci s Centrem dopravního výzkumu Brno a navazuje na Strategii bezpečnosti silničního provozu Zlínského kraje a na Strategii BESIP 2021-2030 ČR. „Vychází mimo jiné z takzvané Vize nula, k níž jsme se připojili už dříve. Jejím cílem je zcela eliminovat smrtelné dopravní nehody na území Valašského Meziříčí a na minimum snížit také procento nehod s vážnými následky,“ uvedla místostarostka Zdislava Odstrčilová, která nyní prezentovala příklady dobré praxe zástupcům měst a obcí z celé republiky. 

Aktuálně například ve spolupráci s BESIPem provádíme bezpečnostní audity místních komunikací a na základě vytipovaných problémů stanovujeme další postup při opravách cest a chodníků. Samozřejmostí je řada aktivit zaměřených na bezpečnost v dopravě, jež pravidelně organizujeme s naší Komisí BESIP. Mezi ně patří osvětové akce pro děti a širokou veřejnost,“ pokračovala místostarostka Odstrčilová. Cílem všech uvedených aktivit je v horizontu deseti let dosáhnout nejen Vize nula, ale také záměru: Valašské Meziříčí – město bez závažných dopravních nehod.

Autor: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: valasskemezirici.cz)

 

zpět na články

inzerce

nahoru