Otevřít menu
Doprava dnes
-

Městská Doprava Ženám brázdí hradecké ulice

V Hradci Králové tvoří téměř dvě třetiny všech cestujících v MHD ženy, a tak se jim hradecký dopravní podnik rozhodl popřát k Mezinárodnímu dni žen poněkud netradiční cestou.

12:07 / 7. března 2023
Městská Doprava Ženám brázdí hradecké ulicei

Foto: Speciální trolejbus s přáním k MDŽ. Zdroj: SDP ČR

Poslední Průzkumy se službami MHD v Hradci Králové udávají, že 62 % cestujících v MHD tvoří ženy. Dopravní podnik města Hradce Králové (DPmHK) se proto rozhodl s nimi oslavit Mezinárodní den žen. Od pátku 24. února tak jezdí hradeckými ulicemi speciální trolejbus č. 38 s přáním všem ženám. Vozidlo má totiž na sobě unikátní polep Městská Doprava Ženám.

Pro ženy cestující hradeckou MHD je vytvořeno symbolické blahopřání k jejich svátku také prostřednictvím plakátu za čelním sklem či na letácích uvnitř všech provozních vozů MHD. Během zítřejšího dne, tedy přímo na Mezinárodní den žen, bude z palubních počítačů znít hlášení v této podobě: „Vážené dámy, dopravní podnik vám přeje krásný svátek MDŽ“. Tohoto přání si cestující mohli už povšimnout i na CLV panelech na hradeckém Terminálu hromadné dopravy.

Hradecký dopravní podnik nezapomněl ani na své zaměstnankyně. „Už šest let tímto způsobem přejeme ženám v Hradci Králové k jejich hezkému svátku. Společnost samozřejmě nezapomíná ani na „své ženy“ – zaměstnankyně dopravního podniku, které obdrží květinu a drobný dárek na setkání s vedením naší společnosti,“ informoval Zdeněk Abraham, předseda představenstva DPmHK.

Z celkového počtu 355 zaměstnanců DPmHK je 54 žen. Z toho jich na pozici řidiček funguje 28 – 16 žen řídí autobusy, 12 pak trolejbusy.

Publikovala: Lucie Sogelová (zdroj: SDP ČR)

zpět na články

inzerce

nahoru