Otevřít menu
Doprava dnes
-

Metro využívá 850.000 lidí denně, avšak značně méně než v době před pandemií

Pražské metro využívá v současné době v průměru zhruba 850.000 cestujících denně, což je proti době před pandemií Covid-19 o zhruba 150.000 lidí méně. 

6:35 / 24. února 2022
Metro využívá 850.000 lidí denně, avšak značně méně než v době před pandemiíi

Foto: mhd89.cz

Povrchovou dopravu využívá proti normálu zhruba o 15 procent cestujících méně. Na dnešním jednání magistrátního dopravního výboru to řekl Martin Šubrt, náměstek ředitele organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD.

Veřejná doprava nyní jezdí podle omezených jízdních řádů, k těm běžným by se měla vrátit od 21. března. Největší úbytek cestujících zaznamenala MHD na jaře 2020.

Celkově metro využívá proti běžným počtům cestujících asi o 25 procent lidí méně. V době před pandemií se metrem svezlo denně zhruba 1,2 milionu cestujících. V případě povrchové dopravy je pokles podle Šubrta asi 15 procent. 

Od 21. března návrat do „zajetých kolejí“?


Problémem oproti metru je, že nejsou ve všech dveřích autobusů a tramvají nainstalovány sčítače. V metru jsou v každé stanici. „V dalších týdnech lze očekávat nárůst poptávky, který ale omezí jarní prázdniny, které jsou v Praze od 7. do 21. března. Přiblížení poptávky v pracovních dnech k obvyklému stavu je nyní odhadováno na 21. března. Proto je k tomu naplánován návrat k plným jízdním řádům,“ řekl Šubrt.

Přestože se v březnu MHD vrátí k běžnému provozu, omezen zůstane provoz autobusů na Letiště Václava Havla v Ruzyni. Zároveň bude mírně omezen o víkendech provoz nočních linek, kde je podle náměstka zájem cestujících proti normálu stále nižší.

Pražskou MHD předloni využilo kvůli pandemii covidu meziročně o zhruba 40 procent cestujících méně. Největší pokles byl v metru, které přepravilo v době první vlny pandemie denně zhruba 200.000 cestujících.

 

Publikoval: Bc. Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

Metro využívá 850.000 lidí denně, avšak značně méně než v době před pandemií Foto: Euro Zprávy.. Metro využívá 850.000 lidí denně, avšak značně méně než v době před pandemií Foto: Pražská integrovaná doprava..
zpět na články

inzerce

nahoru