Otevřít menu
Doprava dnes
-

Mezi Kunovicemi a Uherským Brodem nepojedou příští týden ve všední dny vlaky

Mezi Kunovicemi a Uherským Brodem na Uherskohradišťsku nepojedou příští týden ve všední dny vlaky. Ve stejném období bude výluka platit také mezi stanicemi Újezdec u Luhačovic na Uherskohradišťsku a Luhačovice na Zlínsku. Společnost Arriva vlaky, která v dotčených úsecích zajišťuje regionálními spoji přepravu cestujících, nasadí náhradní autobusy.

6:01 / 6. května 2022
 Mezi Kunovicemi a Uherským Brodem nepojedou příští týden ve všední dny vlakyi

Foto: Pavel Pavlas

To dnes řekl mluvčí skupiny Arriva ČR Jan Holub. Trať obsluhují také vlakové spoje Českých drah (ČD), i místo nich pojedou náhradní autobusy.

Omezení začne platit v pondělí 9. května od 08:00, skončí v pátek 13. května v 18:00. "Všechny vlaky v době výluky budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která pojede dle pravidelného železničního jízdního řádu," řekl Holub. Autobusy podle něj budou zastavovat před výpravními budovami, případně na autobusových zastávkách v obcích. Podrobnosti jsou k dispozici na webu dopravce.

S výlukovými jízdními řády musejí počítat též cestující využívající služeb ČD. Rychlíky nahradí autobusy v úseku mezi stanicemi Staré Město u Uherského Hradiště a Luhačovice a opačně. Pojedou podle výlukového jízdního řádu. Mezi Starým Městem a Uherským Brodem zavede dopravce posilový spoj jedoucí podle výlukového jízdního řádu mimo stanici Uherské Hradiště. Spěšné vlaky nahradí autobusy v úseku z Kunovic do Bojkovic na Uherskohradišťsku a opačně. Také ty pojedou podle výlukového jízdního řádu. Další informace jsou na webových stránkách ČD.

Výluky omezí příští týden dopravu i na několika dalších tratích v regionu. Ve čtvrtek 12. května nepojedou od 07:00 do 17:00 vlaky na regionální trati mezi Holešovem a Bystřicí pod Hostýnem na Kroměřížsku. "Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou," uvedly na webu ČD. Stejně tomu bude v sobotu 14. května a v neděli 15. května mezi Hulínem na Kroměřížsku a Holešovem, po oba dny taktéž v čase od 07:00 do 17:00, vyplývá ze zveřejněných údajů.

Do půlnoci v úterý 10. května platí nepřetržitá výluka i v úseku mezi Valašským Meziříčím na Vsetínsku a Frýdlantem nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku. Po dobu omezení budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.Ta je organizovaná je podle výlukového jízdního řádu, uvedly na webových stránkách ČD.

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru