Otevřít menu
Doprava dnes
-

Ministr dopravy Martin Kupka rezignoval na pozici náměstka pro oblast silniční dopravy Středočeského kraje

Ke dni 25. ledna 2022 rezignoval na pozici statutárního náměstka hejtmanky pro oblast silniční dopravy Martin Kupka. Vzhledem ke jmenování ministrem dopravy byl tento krok dopředu avizován. Nového radního pro silniční dopravu budou krajští zastupitelé volit na svém nejbližším jednání v pondělí 31. ledna 2022.

13:44 / 26. ledna 2022
Ministr dopravy Martin Kupka rezignoval na pozici náměstka pro oblast silniční dopravy Středočeského krajei

Foto: mdcr.cz

Martin Kupka působil od roku 2016 jako zastupitel Středočeského kraje a od roku 2020 zastával v rámci Krajského úřadu Středočeského kraje pozici statutárního náměstka hejtmanky pro oblast silniční dopravy. „Vedení ministerstva, jak již jsem v minulosti avizoval, nelze s dalšími funkcemi bohužel skloubit. Jsem však velice rád, že se podařilo za dobu ve funkci zefektivnit činnost Krajské správy a údržby silnic, nastavit pravidla zimní údržby či zahájit realizaci portálu silniční mapy Středočeského kraje. S novým nástupcem však jistě budu z pozice ministra dopravy v úzkém kontaktu a věřím, že úspěšně naváže na rozeběhnuté projekty,“ dodává ke své rezignaci Martin Kupka.

Středočeský kraj za působení náměstka Martina Kupky se intenzivně věnoval také například opravám komunikací. Konkrétně se za rok 2021 podařilo opravit celkem 99 140 metrů, což představuje přes 109 úseků středočeských silnic. Do těchto oprav Kraj investoval téměř 390 milionů korun. „Martin Kupka udělal za svého působení na kraji obrovský kus práce, což lze zcela jistě vidět také na středočeských silnicích. Byl kvalitním a důležitým členem rady, se kterým se mi vždy skvěle pracovalo. V jeho nové funkci mu přeji co nejvíce úspěchů a těším se, že se budou měnit k lepšímu věci, o kterých Martin, jak z pozice starosty, tak z pozice krajského radního ví, že nefungují nebo mají rezervy. Jsem ráda, že má naše země takového ministra,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

O novém středočeském radním pro silniční dopravu rozhodnou na svém zasedání zastupitelé již v pondělí 31. ledna.

Autor: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: kr-stredocesky.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru