Otevřít menu
Doprava dnes
-

Most u jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu je v předčasném užívání

Do provozu v režimu předčasného užívání stavby je uveden další most, který překlenuje budoucí hlavní trasu jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu nedaleko budoucí mimoúrovňové křižovatky Termesivy.

10:29 / 18. listopadu 2022
Most u jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu je v předčasném užíváníi

Foto: Most u jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu je v předčasném užívání (zdroj: ŘSD ČR).

Mostní objekt převádí silnici III/03810 ve směru z Brodu na Herlify a dále na Přibyslav. Souběžně s mostem byla do provozu uvedena také přeložka zmiňované silnice III. třídy a chodník podél ní.

Od 31.10. 20220 projedou řidiči také po novém mostě na silnici III/03811, který je součástí druhé mimoúrovňové křižovatky Skalka, u níž také obchvat překlenuje. „V závěru listopadu máme ještě v plánu uvést do provozu přeložku místní komunikace U Nové silnice ve směru na Novotnův Dvůr,“ prozradil v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic.

Oba zprovozněné mosty a obě přeložky silnic III. tříd, na nichž mosty leží, výrazně obnoví dopravní obslužnost osad a obcí jihovýchodně od Havlíčkova Brodu, která byla v průběhu tohoto roku výrazněji omezena v návaznosti na postupu výstavby obchvatu. „Rádi bychom touto cestou všem občanům a řidičům poděkovali za trpělivost, a to nejen z důvodu dopravních omezení,“ zveřejnilo ŘSD.

 

Publikoval: Filip Červinka (zdroj: TZ ŘSD ČR).

Most u jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu je v předčasném užívání Foto: Most u jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu je v předčasném užívání (zdroj: ŘSD ČR).. Most u jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu je v předčasném užívání Foto: Most u jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu je v předčasném užívání (zdroj: ŘSD ČR)..
zpět na články

inzerce

nahoru