Otevřít menu
Doprava dnes
-

Na Island pohodlněji. Od června 2023 nabídne Icelandair cestujícím přímé lety z Prahy do Keflavíku

Island láká turisty především svou krajinou, ať už to jsou vodopády, gejzíry, jezírka s teplou i horkou vodou obklopená sněhem, ledovcové pláně nebo kamenité pouště či doutnající sopky. Od června příštího roku nabídne nový dopravce Icelandair cestujícím přímé lety do Keflavíku z pražského Letiště Václava Havla.

10:07 / 14. listopadu 2022
Na Island pohodlněji. Od června 2023 nabídne Icelandair cestujícím přímé lety z Prahy do Keflavíkui

Foto: Letadlo společnosti Icelandair. Zdroj: prg.aero

Od června roku 2023 nabídne dopravce Icelandair cestujícím nové letecké spojení, a to do města Keflavík vzdáleného od hlavního města Islandu Reykjavík zhruba 50 km směrem na jihozápad. „Možnost přivítat na pražském letišti nového dopravce je vždy skvělý důkaz atraktivity českého trhu. Nové přímé spojení společnosti Icelandair podpoří nejen výjezdový cestovní ruch na Island, ale zejména další možnost ideálního přestupu do široké sítě letecké společnosti Icelandair v Severní Americe. Díky tomuto novému spojení předpokládáme další posílení cestovního ruchu mezi Českou republikou a Spojenými státy nebo Kanadou,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Odlet z pražského letiště do Keflavíku se uskuteční 4x týdně. Pasažéři budou moct využít spoje v úterý, čtvrtek, pátek a neděli. Nový dopravce na linku nasadí letoun Boeing 737 MAX8, který přepraví až 160 cestujících.

Od propojení Islandu a České republiky si dopravce slibuje také lepší spojení se Severní Amerikou. "Jsme rádi, že můžeme do našeho rozsáhlého letního letového řádu přidat i Prahu. Jde o destinaci, která je známá uměním, kulturou a historií. Je to poprvé, co nabízíme pravidelné lety do Prahy, a vidíme velké příležitosti v pohodlných přestupech na naše lety do a ze Severní Ameriky. Můžeme tak zvýšit propojení mezi oběma trhy a zároveň propojit obyvatele Islandu a Prahy," řekl Bogi Nils Bogason, generální ředitel společnosti Icelandair.

Publikoval: Petr Dejnožka (zdroj: prg.aero)

Na Island pohodlněji. Od června 2023 nabídne Icelandair cestujícím přímé lety z Prahy do Keflavíku Foto: Island. Zdroj: pixabay.com.
zpět na články

inzerce

nahoru