Otevřít menu
Doprava dnes
-

Na jihu Moravy přibývá krádeží na odpočívadlech, varuje řidiče policie

Policie na jihu Moravy se opakovaně zabývá krádežemi na dálničních odpočívadlech. Okradení bývají především cizinci, naposledy turecký řidič kamionu. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Petr Vala. Motoristům policisté doporučují, aby si nezbytné cennosti dávali v autech do uzamykatelných schránek.

12:01 / 6. dubna 2022
 Na jihu Moravy přibývá krádeží na odpočívadlech, varuje řidiče policiei

Foto: Policie České republiky

Zloději si podle policistů vybírají především kamiony a dodávky směřující na západ Evropy. Předpokládají totiž, že v nich najdou více peněz.

Zloději okrádají řidiče v době, kdy ulehnou k odpočinku. Do zaparkovaných aut se dostávají různě, i za použití násilí. "Uvnitř kabin pak nic netušící řidiče nenápadně okradou. Jednoduše berou vše, co mají v dosahu," uvedl Vala. Poškození si podle něj mnohdy ani nevšimnou, že byli okradeni.

Podobně okradli na odstavné ploše dálnice D2 poblíž Brna šestapadesátiletého tureckého řidiče. Přestože si kabinu večer před spaním uzamkl, krátce po půlnoci ho probudily pootevřené dveře kamionu. "Hned tak zjistil, že přišel o téměř čtrnáctitisícovou finanční hotovost v eurech a tureckých lirách," uvedl policejní mluvčí. V případě dopadení hrozí neznámému zloději až dva roky vězení.

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru