Otevřít menu
Doprava dnes
-

Na nové železniční trati na pražské letiště vydělají i chodci či cyklisté! V Bubenči vyroste nová stezka

Vedení Prahy v pondělí schválilo memorandum o společném postupu s bubenečskými pozemky. V tamních prostorech Správa železnic (SŽ) bude modernizovat trať, která povede z Masarykova nádraží směrem na letiště Václava Havla až do Kladna. U trati v místech za stadionem Sparty směrem ke Stromovce vznikne pěší a cyklistický pás.

10:31 / 22. prosince 2022
Na nové železniční trati na pražské letiště vydělají i chodci či cyklisté! V Bubenči vyroste nová stezkai

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Prahanakole.cz (https://www.prahanakole.cz/hlavni-cyklotrasy/cyklotrasa-a162-jugoslavskych-partyzanu-bubenec-stromovka/)

Modernizace vlakové trati z centra na letiště umožní i její zahloubení v oblasti mezi Letnou a Bubenčí

Na společném postupu se Hlavní město Praha dohodlo se Správou železnic a Městkou částí Praha 7. Schválený dokument nese název Memorandum o společném postupu ve vztahu k využití pozemku uvolněného po dokončení modernizace trati Praha-Výstaviště (mimo) - Praha-Dejvice-Hradčanská (včetně).„Modernizace vlakové trati z centra na letiště umožní i její zahloubení v oblasti mezi Letnou a Bubenčí. Nově vzniklý prostor chceme využít pro vybudování drážní promenády, která nabídne chodcům i cyklistům komfortní, bezpečnou a přímou cestu zelení z Hradčanské do Stromovky namísto dosavadního kličkování přilehlými ulicemi,“ řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy.

Správa železnic připravuje rozsáhlý projekt modernizace železniční tratě Praha – Letiště Václava Havla – Kladno, která se skládá z několika dílčích staveb. Jednou z nich je zmíněná veřejně prospěšná stavba modernizace trati, která je aktuálně ve fázi územního řízení. Podle předpokladů část železniční trati v úseku od západní hrany parku Stromovka bude po modernizaci vedena hloubeným tunelem ve stopě stávající trasy. Tím dojde k uvolnění významné části povrchu pozemku parc. č. 670/16, k. ú. Bubeneč, obec Praha, což představuje unikátní příležitost pro vytvoření zeleného pásu, pěší promenády a cyklostezky, které přímo spojí Královskou oboru se severozápadní částí Letenské pláně a Letenských sadů a dále s dopravním uzlem a transformačním územím při stanici metra Hradčanská.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: Magistrát hl. města Prahy)

zpět na články

inzerce

nahoru