Otevřít menu
Doprava dnes
-

Na RAIL BUSINESS DAYS se během 3 dnů vystřídalo přes 10 000 návštěvníků!

V posledních dnech se v železniční dopravě mluvilo pouze o jediném, a to o RAIL BUSINESS DAYS. Mezinárodní konference a veletrh trval 3 dny. Včera byl oficiálně ukončen. První ročník této akce přilákal na brněnské výstaviště přesně 10 820 návštěvníků z řad široké i odborné veřejnosti!

17:05 / 10. června 2022
Na RAIL BUSINESS DAYS se během 3 dnů vystřídalo přes 10 000 návštěvníků!i

Foto: RAIL BUSINESS DAYS. Autor: Michal Král.

Značný zájem ze strany veřejnosti byl o prohlídku vystavených vozidel v čele s legendárním francouzským rychlovlakem TGV

„Značný zájem ze strany veřejnosti byl o prohlídku vystavených vozidel v čele s legendárním francouzským rychlovlakem TGV, který je symbolem příchodu vysokorychlostní železnice do ČR a byl součástí expozice Správy železnic. Návštěvníky však neméně zaujala i  další vozidla, např.  ČD InterJet, měli také možnost si prohlédnout  kabinu lokomotiv Siemens Vectron a Traxx MS3 nebo  dvoucestná vozidla či moderní podbíječku od Hrochostroje. Velké přízni se těšila i vnitřní část veletrhu včetně speciální studentské sekce. Návštěvnost je asi nejvíce vypovídajícím číslem, zájem předčil naše očekávání“, říká za pořadatele Robert Pagan.

Zahájení veletrhu i doprovodné odborné konference se úvodní den (7. června) ujal ministr dopravy Martin Kupka a Jiří Svoboda, generální ředitel Správy železnic. Odborné konference se v úterý 7. června zúčastnilo přes čtyři sta posluchačů z řad odborné veřejnosti a vystoupily zde špičky v oboru.

RAIL BUSINESS DAYS 2022 ve zkratce:

  • více než 10 000 návštěvníků za 3 dny
  • více než 6 desítek vystavovatelů
  • více než desítka vystavených vozidel na téměř 8 00 metrech kolejí
  • celodenní konference s účastí stovek odborníků
  • legendární rychlovlak TGV, na jehož převoz se přišly podívat tisíce lidí

Na veletrhu v úterý probíhaly odborné bloky a diskuze o budocnosti české železnice.  K vidění navíc bylo mnoho expozic od různých partnerů a vystavovatelů. Zástupci naší redakce DopravaDnes.cz byli přítomni na všech  konferencích, a navíc udělali ve svém studiu několik rozhovorů s tvářemi české železnice a dopravy. Rozebírala se problematika zejména vysokorychlostních tratí! Další ročník mezinárodního veletrhu a konference RAIL BUSINESS DAYS je již naplánován na 6. až 8. června 2023.

Autor: Karel Geba

Na RAIL BUSINESS DAYS se během 3 dnů vystřídalo přes 10 000 návštěvníků! Foto: Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) a Jiří Svoboda, generální ředitel Správy železnic na RAIL BUSINESS DAYS. Autor: Michal Král..
zpět na články

inzerce

nahoru