Otevřít menu
Doprava dnes
-

Na Vysočině letos ŘSD dokončí opravy tahu I/37, spravovat začne přivaděč k D1

Na státních silnicích I. třídy v Kraji Vysočina bude letos Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dokončovat opravy na tahu 37 ve Žďáru nad Sázavou a mezi Ostrovem nad Oslavou a Křižanovem. Potíže v dopravě se dají čekat kvůli zahájení stavebních prací na silnici 38 mezi Jihlavou a nájezdem k dálnici D1. Na stejném tahu v Jihlavě bude navíc letos na jaře na dva měsíce zavřený tunel. Vyplývá to z tiskové zprávy ŘSD a z údajů, které poskytla ředitelka jihlavského ŘSD Marie Tesařová.

14:50 / 16. ledna 2022
Na Vysočině letos ŘSD dokončí opravy tahu I/37, spravovat začne přivaděč k D1

Tunel u Jihlavy bude zavřený, aby mohli pracovníci opravit jeho technologie. Na opravy dálničního přivaděče u Jihlavy už ŘSD vybralo dodavatele loni. "Teď se bude jednat o dopravních opatřeních," řekla Tesařová. Práce by tam podle ní mohly začít ještě dřív než v dubnu.

Zakázku za 338 milionů Kč bez daně na opravy přivaděče podle Věstníku veřejných zakázek dostala firma Strabag. Na 5,7 kilometrech silnice bude pracovat dvě stavební sezony. Během oprav by měl zůstat průjezd jedním jízdním pruhem na Jihlavu i směrem k dálnici a na Havlíčkův Brod.

Silnic I. třídy prochází Vysočinou přes 420 kilometrů. Vloni pracovali stavbaři na 20 kilometrech a čtyřech mostech. Za větší opravy ŘSD podle tiskové zprávy dalo celkem asi 400 milionů korun bez daně. V tomto roce budou stavební firmy dokončovat opravy silnice 37, a to na pěti kilometrech mezi Ostrovem nad Oslavou a Křižanovem, a také v ulici Santiniho ve Žďáru nad Sázavou.

Celkové náklady letošních oprav na silnicích I. třídy v kraji zatím ředitelka nechtěla komentovat, i kvůli tomu, že u některých akcí ještě není dokončená dokumentace. "Plán máme, ale samozřejmě to bude záležet i na tom, jak budou uvolňované peníze," dodala.

Na Vysočině ŘSD minulý rok také dokončilo skoro tři kilometry dlouhý obchvat Osové Bítýšky, bez daně stál 214 milionů Kč. Třetím rokem bude letos pokračovat stavba jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu zhruba za 1,6 miliardy Kč bez daně. Auta by po něm měla začít jezdit ke konci příštího roku.

Autor: Bc. Filip Červinka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru