Otevřít menu
Doprava dnes
-

Nádraží na Smíchově se změní, nabídne více služeb pro cestující

Železniční stanice na pražském Smíchově se v následujících letech promění v moderní dopravní terminál. Jeho součástí bude i stávající nádražní budova, která projde celkovou rekonstrukcí. Nyní vybrala projektanty stavby – společnosti SUDOP Praha a SUDOP EU. Jejich nabídková cena ve výběrovém řízení byla 39,5 milionu korun.

21:00 / 8. července 2024
Nádraží na Smíchově se změní, nabídne více služeb pro cestujícíi

Foto: SŽ

Připravovaná stavba naváže na už probíhající modernizaci kolejiště stanice, v rámci které se rekonstruují také všechna nástupiště a podchody. Současná nádražní budova se zrekonstruuje, a to v koordinaci s výstavbou nového dopravního terminálu, s nímž se propojí v jeden funkční celek. Namísto jižního křídla vznikne čtyřpodlažní novostavba, ve které budou umístěny obchodní a gastronomické jednotky a služby nejen pro cestující, ale i další návštěvníky této rušné části Smíchova. 

Budoucí terminál Smíchov bude součástí velké proměny celého území. S železnicí propojí nově budovanou čtvrť, tramvaje i metro, nad nástupišti vznikne platforma s autobusovým nádražím pro dálkové i příměstské spoje. K dispozici bude parkoviště P+R i kapacitní stání pro kola. Zastřešení nástupišť bude zároveň sloužit jako spojnice Smíchova a Radlic.

Současná nádražní budova na pražském Smíchově pochází z roku 1956. Po Hlavním a Masarykově nádraží je třetí nejvytíženější v Praze. Součástí její vstupní haly se v polovině 80. let minulého století stal vchod do stanice metra Smíchovské nádraží na nově budované lince B. 

Autor: Petr Dejnožka (zdroj: TZ SŽ)

zpět na články

inzerce

nahoru